| Autor: redakcja1

Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem

Polska znalazła się na 3. miejscu pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej, notując tym samym wynik zdecydowanie poniżej średniej europejskiej.

Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem
Według najnowszego badania Eurostatu, w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,2 proc. Średnia europejska wyniosła w tym okresie 6,3 proc., zaś w strefie euro było to 7,5 proc.
 
Pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej Polska znalazła się na 3. miejscu, tuż za Czechami ze stopą bezrobocia na poziomie 2,2 proc., oraz Niemcami - 3,1 proc. Najgorszy wynik zanotowano w Grecji, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 16,7 proc. (dane za sierpień br.). Niewiele lepiej jest w Hiszpanii – 14,2 proc, i we Włoszech – 9,7 proc.
 
Według Eurostatu, w październiku w Polsce było 542 tys. osób bezrobotnych. W analogicznym okresie 2018 r. liczba osób bezrobotnych wyniosła 656 tys. przy stopie bezrobocia na poziomie 3,9 proc.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!