| Autor: redakcja1

Polska nadal na drugim miejscu w UE z najniższym bezrobociem

W sierpniu stopa bezrobocia w Polsce osiągnęła poziom 3,1 proc. wobec 3,2 proc. w poprzednim miesiącu – wynika z najnowszych danych Eurostat. Stopa bezrobocia w naszym kraju utrzymuje się na tym samym poziomie co w analogicznym okresie rok temu i nadal znajduje się poniżej średniej unijnej.

Polska nadal na drugim miejscu w UE z najniższym bezrobociem
Według danych Eurostat, w sierpniu br. stopa bezrobocia w Unii Europejskiej wyniosła 7,4 proc. To o 0,1 pkt proc. więcej niż miesiąc wcześniej i 0,8 pkt proc. więcej niż przed rokiem.
 
Bez pracy w Unii Europejskiej było 15,6 mln osób, co oznacza wzrost o 238 tys. w stosunku do lipca br. i wzrost o ponad 1,4 mln wobec sierpnia ubiegłego roku.

Stopa bezrobocia w Polsce

Polska nadal znajduje się w gronie krajów z najniższym poziomem bezrobocia. W sierpniu stopa bezrobocia w kraju wyniosła 3,1 proc. Była o 0,1 pkt proc. mniejsza niż w lipcu i utrzymała się na tym samym poziomie, co w analogicznym okresie rok temu. Lepszy wynik miały tylko Czechy ze stopą bezrobocia na poziomie 2,7 proc.
 
Według danych Eurostat w Polsce bez pracy jest 530 tys. osób.
 
- To bardzo pozytywne wyniki, a zarazem potwierdzenie tego, że nasze dotychczasowe i zdecydowane działania skierowane na ochronę miejsc pracy to był słusznie obrany kierunek. Dzięki środkom z trzech tarcz antykryzysowych uratowaliśmy ponad 6 mln miejsc pracy oraz wsparliśmy płynność finansową przedsiębiorstw, które szczególnie odczuły skutki działań pandemii koronowirusa – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bezrobocie wśród młodych

Z danych Eurostat wynika, że w Polsce poprawiają się wskaźniki dotyczące bezrobocia wśród osób młodych. W sierpniu stopa bezrobocia wśród osób do 25. roku życia wynosiła w Polsce 9,1 proc. W lipcu wskaźnik ten wynosił 9,6 proc. W sierpniu ubiegłego roku stopa bezrobocia wśród młodych osób wyniosła 9,7 proc.
 
W sierpniu tego roku bez pracy było 101 tys. młodych Polaków.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!