| Autor: redakcja1

Przewoził papierosy bez akcyzy

Małopolscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w samochodzie przewoził około 230 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnego towaru, naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 255 tysięcy złotych.

Przewoził papierosy bez akcyzy
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wytypowali obcokrajowca, który trudnił się nielegalnym biznesem tytoniowym. Z policyjnych informacji wynikało, że 30 lipca br. autostradą A4 obcokrajowiec będzie przewoził dużą partię nielegalnych papierosów. Tego dnia, przed godziną 9:00 w rejonie bramek autostradowych kryminalni zatrzymali volkswagena, prowadzonego przez 30-latka. W trakcie kontroli, w bagażniku pojazdu, funkcjonariusze znaleźli czarne worki wypełnione „lewymi” wyrobami tytoniowymi. Kryminalni zabezpieczyli paczki, w których było około 230 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych.
 
Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania i przewożenia nielegalnych papierosów, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Według wyliczeń śledczych, podejrzany mógł narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 255 tysięcy złotych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!