| Autor: redakcja12

PZU o szkodach w wyniku nawałnic z 11/12 sierpnia 2017 roku

Niespodziewana nawałnica, która pojawiła się w niektórych regionach Polski z dnia 11/12 sierpnia br. zaskoczyła wielu z nas i tak naprawdę dopiero w tak trudnych sytuacjach zaczynamy zastanawiać się nad bezpieczeństwem naszego majątku. Oczywiście, jeśli jesteśmy ubezpieczeni to jakoś wybrniemy z tej ciężkiej sytuacji, jednak, gdy takowego ubezpieczenia nie posiadamy, niestety, ale budżet, który może dotyczyć poniesionych star niekiedy bywa ogromny.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń przyjał już zgłoszenie kilkudziesięciu tysięcy szkód związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tj. skumulowanymi jednocześnie trzema ryzykami: huraganem, deszczem nawalnym, a także gradobiciem, które nawiedziły Polskę właśnie podczas nocy. Sytuacja dotyczyła także ubezpieczenia majątkowego - tzn. budynków, mienia ruchomego czy też upraw, które jeszcze również ze względu na warunki pogodowe nie zostały zebrane do dnia 11 sierpnia z pól. Głównie chodzi o pszenicę oraz kukurydzę, które zostały niezebrane z pola i może w jakiś sposób przetrwają okres wegetacyjny mimo pojawienia się tej klęski żywiołowej.
 
Mówiąc o szkodach, w szczególności chodzi tutaj o budynki gospodarstw rolnych. Niemniej są gospodarstwa, które zostały uszkodzone całkowicie, a także i takie, w których zostały uszkodzone pokrycia dachowe, mienie znajdujące sie w budynkach magazynowych, a także i hodowane zwierzęta.

Warto podkreślić, że zakład ubezpieczeń PZU S.A. wychodzi z ofertą ubezpieczeniowaą dla klientów, a w swojej ofercie posiada, m.in. ubezpieczenie budynków w gospodarstwach rolnych (dobrowolne lub obowiązkowe), 
dobrowolne ubezpieczenia mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych, dobrowolne ubezpieczenie zwierząt, dobrowolone ubezpieczenie dotowane zwierząt gospodarskich.

Niniejsze oferty dotyczą osób fizycznych związanych z działalnością gospodarczą, mając przede wszystkim na myśli ubezpieczenia mienia osób fizycznych na terenie miast. Niestety, ale te również zaowocowały dużą ilością szkód. Obecnie, PZU obsługuje szkody pod kątem obsługi technicznej likwidacji szkód jak i już po wypłatę odszkodowań.


Przeczytaj

Ubezpieczenia upraw w 2018 roku


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!