Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
PZU o szkodach w wyniku nawałnic z 11/12 sierpnia 2017 roku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Niespodziewana nawałnica, która pojawiła się w niektórych regionach Polski z dnia 11/12...

Niespodziewana nawałnica, która pojawiła się w niektórych regionach Polski z dnia 11/12 sierpnia br. zaskoczyła wielu z nas i tak naprawdę dopiero w tak trudnych sytuacjach zaczynamy zastanawiać się nad bezpieczeństwem naszego majątku. Oczywiście, jeśli jesteśmy ubezpieczeni to jakoś wybrniemy z tej ciężkiej sytuacji, jednak, gdy takowego ubezpieczenia nie posiadamy, niestety, ale budżet, który może dotyczyć poniesionych star niekiedy bywa ogromny.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Powszechny Zakład Ubezpieczeń przyjał już zgłoszenie kilkudziesięciu tysięcy szkód związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tj. skumulowanymi jednocześnie trzema ryzykami: huraganem, deszczem nawalnym, a także gradobiciem, które nawiedziły Polskę właśnie podczas nocy. Sytuacja dotyczyła także ubezpieczenia majątkowego - tzn. budynków, mienia ruchomego czy też upraw, które jeszcze również ze względu na warunki pogodowe nie zostały zebrane do dnia 11 sierpnia z pól. Głównie chodzi o pszenicę oraz kukurydzę, które zostały niezebrane z pola i może w jakiś sposób przetrwają okres wegetacyjny mimo pojawienia się tej klęski żywiołowej.
 
Mówiąc o szkodach, w szczególności chodzi tutaj o budynki gospodarstw rolnych. Niemniej są gospodarstwa, które zostały uszkodzone całkowicie, a także i takie, w których zostały uszkodzone pokrycia dachowe, mienie znajdujące sie w budynkach magazynowych, a także i hodowane zwierzęta.

Warto podkreślić, że zakład ubezpieczeń PZU S.A. wychodzi z ofertą ubezpieczeniowaą dla klientów, a w swojej ofercie posiada, m.in. ubezpieczenie budynków w gospodarstwach rolnych (dobrowolne lub obowiązkowe), 
dobrowolne ubezpieczenia mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych, dobrowolne ubezpieczenie zwierząt, dobrowolone ubezpieczenie dotowane zwierząt gospodarskich.

Niniejsze oferty dotyczą osób fizycznych związanych z działalnością gospodarczą, mając przede wszystkim na myśli ubezpieczenia mienia osób fizycznych na terenie miast. Niestety, ale te również zaowocowały dużą ilością szkód. Obecnie, PZU obsługuje szkody pod kątem obsługi technicznej likwidacji szkód jak i już po wypłatę odszkodowań.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Zimowe prace w lesie
 • Zimowe prace w lesie

  Wydawałoby się, że las zapadł w twardy, zimowy sen. Otóż nic bardziej mylnego, tętni życiem, a leśnicy mają ręce pełne roboty.
 • Procesy o zapłatę odszkodowania za szkody łowieckie
 • Procesy o zapłatę odszkodowania za szkody łowieckie

  Resort Sprawiedliwości w sprawie stosowania przez sądy przepisów w procesach o zapłatę odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych.
 • Brak paszy dla zwierząt
 • Brak paszy dla zwierząt

  Rolnicy w powiecie kościańskim mają problem z paszą objętościową dla zwierząt. W tym roku zalane zostały łąki w Sepienku, Łagiewnikach, Mikoszkach, Roszkowie, Zadorach oraz Piotrowie o...
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku

  2017 rok był już trzecim z rzędu charakteryzującym się relatywnie niskimi, choć wyższymi niż rok wcześniej, cenami skupu zbóż. Jest to w dużym stopniu związane z dużą podażą ziarna na...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl