| Autor: kkj6

Skażone dioksynami mięso zostało sprzedane w supermarkecie na Śląsku

Towar został sprzedany zanim poinformowano Polskę o problemach w Niemczech. Osoba, która kupiła to mięso, może być spokojna, ponieważ jednorazowe spożycie nie zagraża zdrowiu.

Skażone dioksynami mięso zostało sprzedane w supermarkecie na Śląsku

Główny Lekarz Weterynarii tłumaczył, że po jednorazowej konsumpcji nie ma zagrożenia zdrowia, ponieważ przypalone mięso z grilla ma więcej piko gramów dioksyn niż skażone mięso. Niemniej jednak aktualnie są badane w Polsce kolejne partie mięsa.Na razie nie ma mowy na temat zamykania granic dla niemieckiego eksportu. No cóż, mogliśmy o całej sprawie zostać poinformowani znacznie wcześniej.


Problemy w Niemczech w krótkim czasie przysporzyły kłopotów także polskim hodowcom. Sprzedaż wieprzowiny, zwłaszcza sprowadzanej z Niemiec, gwałtownie spadła co odbiło się na obniżeniu cen w punktach skupu w całej Polsce.


Dlatego też władze weterynaryjne będą oczekiwać stosownych wyjaśnień odnośnie tak późnego dostarczenia informacji na temat problemu z dioksynami. W ten sposób Polska strona nie miała możliwości podjęcia odpowiednich kroków.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!