| Autor: redakcja1

Świńska grypa zbiera śmiertelne żniwo w Polsce

Z każdym dniem odnotowujemy kolejne informacje o zachorowaniach i zgonach osób u których wykryto wirusa A/H1N1. Choroba w dalszym ciągu nie odpuszcza, a zainfekowanych osób przybywa.

Świńska grypa zbiera śmiertelne żniwo w Polsce
Dwie osoby w wieku koło 50-lat zmarły w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w wyniku powikłań zwykłej grypy, do której dołączyła infekcja wirusem świńskiej grypy. Następną ofiarą okazał się być  pacjent w Nowym Targu, choć w tym przypadku nie zdążono ze stuprocentową pewnością potwierdzić świńskiej grypy. Objawy medyczne wskazują jednak na grypę, czy inną chorobę grypopodobną. Natomiast w Suchej Beskidzkiej u czwórki chorych, w których przypadku zdiagnozowano zapalenie płuc, u trzech stwierdzono także świńską grypę.
 
Także w innych regionach Polski wirus szaleje. Tylko na Śląsku wykryto 26 infekcji, przy czym w tylko Bielsku-Białej jest ich 16, w tym dwa śmiertelne. Pierwszą jest pacjentka, która trafiła w Wigilię w stanie ciężkim do szpitala i zmarła wskutek powikłań. Drugą jest mężczyzna, który jednak znalazł się w szpitalu z powodu zawału serca. Ponadto, kilka osób leży na oddziale intensywnej terapii, a niemal kilkanaście nadal znajduje się pod obserwacją.
 
Podobnie ma się sytuacja w Szczecinie, gdzie w szpitalu znajduje się pacjent w stanie ciężkim oraz kobieta, u której choroba ma łagodniejszy charakter.

W Wilekopolsce jak do tej pory odnotowano jeden przypadek śmiertelny. Ofiarą był 60-letniego mężczyzna, który trafił do konińskiego szpitala. Poza świńską grypą pacjent cierpiał także na inne choroby, które dodatkowo obniżyły jego odporność.

 
Wcześniejsze przypadki grypy A/H1N1 na terenie Polski miały miejsce w 2010 roku. Każdego roku w Polsce z powodu grypy umiera kilkaset osób.
 
W związku z licznymi zachorowaniami wiele szpitali wprowadziło zakaz odwiedzin (przeczytaj więcej na ten temat).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!