| Autor: kkj6

Spór między Ministerstwem Rolnictwa, a weterynarzami nadal trwa

Resort ostrzega, a weterynarze nie odpuszczają. To wynik braku porozumień w sprawie opłat za badania i wydawanie świadectwa zdrowia zwierząt.

Spór między Ministerstwem Rolnictwa, a weterynarzami nadal trwa

Albo weterynarze wrócą do pracy albo ich obowiązki przejmie Inspekcja Weterynaryjna. To strategia Ministerstwa, która do tej pory weterynarzach nie zrobiła większego wrażenia.


Dlatego też Minister Rolnictwa podkreśla, że liczba inspektorów będzie wystarczająca i nawet w przypadku ewentualnych braków kontrolerzy będą  w te miejsca dojeżdżać.


Jak na razie klienci nie odczuwają skutków powstałych z powodu strajku. Niemniej jednak to może się to zmienić jeśli spór nie zostanie rozstrzygnięty, a inspektorzy nie będą w stanie zdążyć ze wszystkim na czas.


Pojawiły się także głosy na temat możliwego rozkazu pracy lekarzy weterynarii, po którym będą musieli pracę wykonać. Taka sytuacja przymusowej pracy miała już miejsce podczas walki z epidemią ptasiej grypy.


Większość lekarzy jest za wprowadzeniem takiej formy. Ci, którzy mieli okazję pracy w takim systemie nie narzekali, bo wszystkie potrzebne środki było zapewnione, a i stawka też odpowiednio wysoka.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!