| Autor: redakcja1

Środki do produkcji rolnej

W 2016 r. ceny detaliczne większości prezentowanych środków do produkcji rolnej były zbliżone do notowanych przed rokiem.

Środki  do produkcji rolnej
W przypadku nawozów fosforowych, wapniowych, maszyn i narzędzi rolniczych, materiałów budowlanych, obsługi maszynowej produkcji rolniczej i ogrodniczej, pasz oraz zwierząt hodowlanych dynamika zmian cen wyniosła maksymalnie 1%. Wyższe tempo wzrostu wykazały ceny nasion siewnych, drzewek, sadzonek oraz środków ochrony roślin odpowiednio 5,9% i 1,3%. W porównaniu z rokiem poprzednim widoczny była z kolei obniżka cen detalicznych nawozów azotowych o 6,7% oraz paliw, olejów i smarów technicznych o 5,6%.
 
W 2016 r., w porównaniu z rokiem poprzednim, wystąpiła poprawa relacji cen prezentowanych środków produkcji przede wszystkim do cen skupu żywca wieprzowego i żyta. W przypadku cen detalicznych oleju napędowego i saletry amonowej zauważono polepszenie relacji cen tych środków produkcji do cen skupu wszystkich podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wieprzowego i wołowego oraz mleka.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!