| Autor: redakcja1

Superczempionaty, czempionaty i wiceczempionaty XIII Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

W Minikowie wraz z targami rolniczymi odbyła się wystawa zwierząt hodowlanych, podczas której wybrano superczempiony, czempiony i wiceczempiony m.in. wśród bydła mlecznego i trzody chlewnej.

Superczempionaty, czempionaty i wiceczempionaty XIII Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych
Oto tegoroczni laureaci:
 
  1. Bydło mleczne:
  • jałowice 14-15 miesięcy:
    • SK Nowe Jankowice Sp. z o.o. - czempion
    • „Agro-Dąbrówka” Sp. z o.o. - wiceczempion
  • jałowice 16-18 miesięcy:
    • „Agro-Dąbrówka” Sp. z o.o. - czempion
    • „Agro-Dąbrówka” Sp. z o.o. - wiceczempion
  • jałowice 19-21 miesięcy:
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - czempion
    • SK w Dobrzyniewie Sp. z o.o. - wiceczempion
  • jałowice 22-24 miesięcy:
    • SK w Dobrzyniewie Sp. z o.o. - czempion
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - wiceczempion
  • krowy mleczne w I laktacji:
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - czempion
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - wiceczempion
  • krowy mleczne w II laktacji:
    • SK w Dobrzyniewie Sp. z o.o. - czempion
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - wiceczempion
  • krowy mleczne w III i dalszej laktacji:
    • SK w Dobrzyniewie Sp. z o.o. - czempion
    • OHZ Osięciny Sp. z o.o. - wiceczempion
Tytuł superczempiona przyznano:
  • OHZ Osięciny Sp. z o.o. w kategorii jałowica mleczna
  • SK w Dobrzyniewie Sp. z o.o. w kategorii krowa mleczna
     
  1. Trzoda chlewna:
  • knurki rasa wielka biała polska:
    • OHZZ Chodeczek G. Borzymie - czempion
    • Biegniewscy Wanda i Jan – wiceczempion
  • loszki rasa wielka biała polska:
    • Biegniewscy Wanda i Jan – czempion
    • OHZZ Chodeczek G. Borzymie - wiceczempion
  • knurki rasa polska biała zwisłoucha:
    • Walterski Daniel - czempion
    • Boniecki Robert – wiceczempion
       
  • loszki rasa polska biała zwisłoucha:
    • SK Dobrzyniewo G. Gleszczonek – czempion
    • Kalisz Waldemar – wiceczempion
    • Kaczmarek Dariusz - wiceczempion
       
  • knurki rasa duroc:
    • Walterski Daniel – czempion
       
  • knurki mieszańce ras ojcowskich:
    • Walterski Daniel – czempion
    • SK Dobrzyniewo G. Gleszczonek – wiceczempion
       
  • loszki mieszańce ras matecznych:
    • Januszewski Andrzej – czempion
    • OHZZ Chodeczek G. Borzymie - wiceczempion
       
  • loszki rasy puławskiej:
    • ZDIZ Mełno sp. z o. o. - czempion
    • ZDIZ Mełno sp. z o. o. - wiceczempion
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!