| Autor: redakcja1

QAFP da więcej pieniędzy gospodarzom

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego opracowała System Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP, a kulinarne mięso wieprzowe posiadające ten certyfikat jakości zostało zaprezentowane podczas Walnego Zgromadzenia Członków UPEMI, które odbyło się 20 kwietnia bieżącego roku w okolicy Pałacu Chojnata.

QAFP da więcej pieniędzy gospodarzom
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Wprowadzenie tego typu systemu jest odpowiedzią na coraz większą świadomość konsumencką, a także na związane z nią rosnące oczekiwania. System gwarantowanej jakości żywności QAFP w obrębie wieprzowiny ściśle określa jej kruchość, soczystość i smak.
 
W trakcie Walnego Zgromadzenia Członków UPEMI miała miejsce premiera kulinarnej wieprzowiny wyprodukowanej zgodnie z wymogami niniejszego systemu, a każdy z gości miał okazję do degustacji znakomitego schabu, szynki oraz karkówki.
 

 
Wśród przybyłych gości można było spotkać przedstawicieli MRiRW, czyli panią Dyrektor Anitę Szczykutowicz i pana Dariusza Goszczyńskiego, Zastępcy Dyrektora w Departamencie Rynków Rolnych, którzy podkreślili jak niezwykle ważne jest nie tylko wypromowanie systemów jakości żywności, ale także dalsza edukacja konsumenta w tym obrębie.
 
Nie zabrakło także profesora Stanisława Kowalczyka z Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, a także posła Krzysztofa Borkowskiego, którzy zwrócili uwagę na istotę jakości nie tylko mięsa, lecz całej żywności. W ten sposób będzie można przedstawić polską żywność jako tą o wysokiej jakości.


 
Ponadto pojawili się również reprezentanci przedsiębiorstw ściśle związanych z branżą mięsną, a także przedstawiciele grup producenckich, w tym Prezes Wielkopolskiej Grupy Producenckiej – Andrzej Tułaza.
 

 

W najbliższym czasie będzie można zasięgnąć informacji o tym systemie podczas Pikniku Poznaj Dobrą Żywność. W planach jest również kampania promocyjno-informacyjna, która zostanie przeprowadzona na polskim, czeskim oraz litewskim rynku.

Na podstawie rozmów z przedstawicielami Zakładu Mięsnego SALUS oraz Unii Producentów i Przetwórców Mięsa pada deklaracja, że gospodarz może dodatkowo otrzymać około 50 gr netto za kg. Ważne jest aby uzyskał on certyfikat QAFP i przestrzegał wymogów gwarantujących wysoką jakość jego produktów.


Zobacz galerię z Walnego Zgromadzenia Członków UPEMI tutaj.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!