| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce (12.05.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce (12.05.2017)

Sytuacja hydrologiczna w Polsce
 

W dniu 12 maja 2017 r. (na godz. 11:00) nie obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne.
 
W dniu 12 maja 2017 r. (na godz. 11:00) obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 1 stopnia dotyczące burz z gradem:
  • województwo śląskie, małopolskie, podkarpackie – od godz. 13:00 dnia 12.05.2017 r. do godz. 20:00 dnia 12.05.2017 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk jest na południu województwa.
Dorzecze Wisły
 
Stan wody w dorzeczu Odry układa się w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na środkowej i dolnej Warcie na Gwdzie i Drawie oraz lokalnie na środkowej i dolnej Odrze, na Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Bobrze, górnej Warcie i Noteci. Stan niski zanotowano na Widawce oraz lokalnie na Baryczy, Bobrze, Nysie Łużyckiej i górnej Warcie.
 
Dorzecze Odry
 
Stan wody w dorzeczu Odry układa się w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na środkowej i dolnej Warcie i na Drawie oraz lokalnie na środkowej i dolnej Odrze, na Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Bobrze i górnej Warcie. Stan niski zanotowano na Widawce oraz lokalnie na Bobrze.
 
Rzeki Przymorza
 
Stan wody w rzekach Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki obserwowano w ujściowym odcinku Wisły i lokalnie na Łynie. Stan niski zanotowano na Słupi.
 
W dniu 12 maja 2017 r. (na godz. 11:00):
 
Stan alarmowy został przekroczony na:
  • 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły.
Stan ostrzegawczy został przekroczony na:
  • 5 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły,
  • 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry,
  • 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Pregoły.
Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!