| Autor: redakcja1

W październiku bezrobocie w dół

Dobre wieści płyną z rynku pracy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,5 proc. We wrześniu br. było to 5,6 proc. – GUS potwierdził tym samym wcześniejsze szacunki naszego resortu. Cieszą nas te doniesienia, dowodzą one, że sytuacja jest stabilna – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W październiku bezrobocie w dół
Mimo pandemii i związanych z nią trudności niemal we wszystkich dziedzinach życia – również gospodarce – sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna. Dzięki rządowemu wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej udało się uratować kilka milionów miejsc pracy.
 
GUS: stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,5 proc.
 
Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,5 proc. To dobra wiadomość. We wrześniu br. było to 5,6 proc. Z kolei liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w październiku 910,9 tys. wobec 934,7 tys. osób we wrześniu. Oznacza to spadek o blisko 24 tys. osób.

Październik był ósmym miesiącem w tym roku, w którym odnotowany został spadek poziomu bezrobocia miesiąc do miesiąca.
– Dane GUS potwierdzają wcześniejsze szacunki naszego resortu. Cieszą nas te doniesienia. Są najlepszym dowodem na to, że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna. Nasze działania związane z ochroną miejsc pracy i wielomiliardowymi nakładami na ten cel okazały się skuteczne – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Potwierdzają się szacunki MRiPS
 
Ze wstępnych szacunków MRiPS z początku listopada br. wynikało, że stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,5 proc. i w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc.

Przed rokiem stopa bezrobocia wynosiła 6,1 proc., mówimy więc o spadku rzędu 0,6 punktu proc.
 


Tagi:
źródło: