| Autor: redakcja6

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wyrobie napojów spirytusowych. Powstanie marka "Polska Wódka" (Polish Vodka)

Od przyszłego tygodnia będzie obowiązywać nowelizacja ustawy o wyrobach alkoholowych, zgodnie z którą produkowana na terenie Polski wódka będzie sporządzana z ziemniaków lub tradycyjnych zbóż.

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wyrobie napojów spirytusowych. Powstanie marka
Tak przygotowany trunek, będzie rozprowadzany pod nazwą Polska Wódka/Polish Vodka. Oznaczenie geograficzne, która ma się pojawić w nazwie ma za zadanie budować wizerunek polskiej wódki i chronić jej interesów ekonomicznych i prawnych w kraju i zagranicą.
 
Jak podaje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, wywóz wódki z Polski obniżył się o 20%. Od stycznia do października ubiegłego roku zanotowano wolumen eksportu wynoszący 10,8 mln hl wódki wobec 13,6 mln hl w tym samym okresie 2011 roku. Do głównych przyczyn spadku eksportu zalicza się niewystarczające wydatki na jego promocję, które są wynikiem niskiej zyskowności polskich producentów.
 
Jak już wcześniej wspominaliśmy, największe ilości wódki sprzedawane są do Stanów Zjednoczonych, gdzie eksport alkoholu ciągle rośnie. Poza tym krajem, najważniejszymi odbiorcami są: Kanada, Meksyk oraz państwa Unii Europejskiej.


 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!