| Autor: kkj6

Weterynarze boją się, że Minister Zdrowia chce złamać swoją obietnicę sprzed kilku tygodni

Kością niezgody są nowe zasady wynagradzania oraz zwiększenie etatów w Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Weterynarze boją się, że Minister Zdrowia chce złamać swoją obietnicę sprzed kilku tygodni

Minister jak obiecał podczas ostatnich rozmów z weterynarzami, tak przedstawił nowy cennik za świadczone przez lekarzy weterynarii usługi. Mieli oni przyjąć ten cennik i do końca miesiąca zakończyć strajk.


Niemniej jednak praktycznie w tym samym czasie Resort Rolnictwa niespodziewanie przedstawił projekt ustaw, które podobno zrewolucjonizować zasady współpracy. W projekcie pojawiła się etatyzacja. To oznaczałoby zatrudnienie do pracy w Inspekcji Weterynaryjnej około 900 osób, które zastąpiłoby lekarzy oraz przejęłoby część obowiązków inspektorów.


Według Krajowej Izby Weterynaryjnej taki dokument będzie bublem prawnym. Co więcej, otóż projekt zakłada, że można będzie ogłosić konkursy na świadczenie usług dla MRiRW co według ekspertów może zaniżać jakość ich wykonania.


Decyzja o zakończeniu bądź przedłużeniu strajku zostanie podjęta 27 lutego bieżącego roku podczas zjazdu lekarzy weterynarii.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!