| Autor: redakcja6

Wraz z końcem 2013 roku mija termin obowiązujących w Polsce dopłat do kredytów na zakup ziemi

Tylko do końca bieżącego roku rolnicy mogą ubiegać się o kredyty preferencyjne na zakup ziemi. Zdaniem rządu, nie ma szansy na przedłużenie tego terminu.

Wraz z końcem 2013 roku mija termin obowiązujących w Polsce dopłat do kredytów na zakup ziemi
W 2009 roku Komisja Europejska wyraziła zgodę na przedłużenie w Polsce dopłat do kredytów preferencyjnych. Dopłaty uważane przez UE za pomoc publiczną, obowiązywać w Polsce mają do końca bieżącego roku.
 
W związku z tym, przewodniczący senackiej komisji rolnictwa oraz szef związku zawodowego rolników indywidualnych „Solidarność” mobilizuje rząd do wystąpienia w tej sprawie już teraz do władz unijnych o przedłużenie terminu do maja 2016 rokuZ dniem 1 maja 2016 roku upłynie bowiem 12-letni okres ochronny na swobodny obrót ziemią w Polsce, ustalony między naszym krajem a Unią Europejska przed przystąpieniem do Wspólnoty.
 
Z kolei przedstawiciele rządu są zdania, że wynegocjowanie przedłużenia terminu jest nierelanie. Niemniej jednak oświadczają, że problem ten będzie z pewnością tematem rozmów z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!