| Autor: redakcja1

Zmiany w koniunkturze w I półroczu 2017 r.

Według GUS, ocena sytuacji ogólnej, jak również opłacalności produkcji rolniczej w I półroczu 2017 r. była najmniej pesymistyczna w zestawieniu z wynikami wszystkich poprzednich edycji badania.

Zmiany w koniunkturze w I półroczu 2017 r.
W przypadku zmian zapotrzebowania na produkty rolne po raz pierwszy odnotowano przewagę opinii pozytywnych o 2,5 p. proc. nad negatywnymi. Pozytywne opinie rolników odnosiły się również prognozowanych zmian popytu na produkty rolne w II półroczu 2017 r.
 
Najkorzystniej zmiany koniunktury ocenili użytkownicy gospodarstw specjalizujących się w chowie bydła mlecznego i świń, a wśród gospodarstw ukierunkowanych na produkcję rośliną najbardziej optymistyczne opinie wyrażali rolnicy prowadzący uprawy pod osłonami. Najwięcej negatywnych opinii wyrażali producenci prowadzący plantacje drzew i krzewów owocowych, warzyw gruntowych, a także hodowcy drobiu rzeźnego.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!