| Autor: petroconsulting

Automatyczny System Identyfikacji Wlewu – PetroFlota

Firma PetroConsulting wprowadziła na rynek Automatyczny System Identyfikacji Wlewu – PetroFlota. Jest to kolejne rozwiązanie z dziedziny automatyki stacji paliw. Wszystkie nasze rozwiązania służą prawidłowemu zarządzaniu gospodarką paliwową oraz czasem i pieniędzmi naszych Klientów.

Automatyczny System Identyfikacji Wlewu – PetroFlota
System automatycznej identyfikacji wlewu przeznaczony jest dla firm posiadających flotę pojazdów, które tankują na własnej stacji paliw lub na stacjach zewnętrznych. Jest to również dobre rozwiązanie dla komercyjnych stacji paliw, które mają podpisane umowy flotowe.
 
W przypadku oferowanego przez PetroConsulting rozwiązania identyfikatorem flotowym jest mikroczip RFID w specjalnej obudowie. Zakodowany w nim unikalny numer identyfikacyjny daje pewność autoryzacji pojazdu. Numer identyfikacyjny jest odczytywany i przesyłany do systemu przez czytnik czipów działający w minimalnej odległości – dzięki takiemu rozwiązaniu wykluczamy możliwość nalewania do kanistrów i nieuprawnionych pojazdów. Wysunięcie pistoletu z wlewu przerywa proces tankowania i jest odnotowywane przez system.
 

 
System identyfikacji PetroFlota jest najnowocześniejszym dostępnym w tej chwili zabezpieczeniem przed nieuprawnionym tankowaniem pojazdów i najpewniejszym sposobem identyfikacji pojazdów. Istnieje możliwość instalacji w pojazdach osobowych, ciężarowych, autobusach i maszynach budowlanych. Wiele kształtów i rozmiarów czipów umożliwia naprawdę elastyczne zastosowania – w tym maszyn z wlewami o średnicy ponad 100 a nawet 150 mm jak lokomotywy, koparko-ładowarki i inne wielkogabarytowe pojazdy.
 
Dzięki zastosowaniu systemu identyfikacji pojazdu systemy rozliczające paliwo mogą rejestrować:
-datę i godzinę tankowania
-dane tankowanego pojazdu
-dane osoby tankującej
-numer dystrybutora i rodzaj zatankowanego paliwa wraz z przebiegiem tankowania
-próby wyjęcia pistoletu z wlewu
 
Układy zbliżeniowej identyfikacji pojazdu są dostępne od pewnego czasu na polskim rynku, ale dopiero najnowsze oprogramowanie i połączenie z systemem PetroManager ma wszystkie cechy nowoczesnego rozwiązania sieciowego: właściciel stacji otrzymuje długofalowe przywiązanie do klienta, szybką obsługę pojazdów flotowych, a zarządca floty uzyskuje pełne bezpieczeństwo autoryzacji transakcji.
 

 
Transakcje mogą być zapisywane w rejestrze, jako dokument WZ, a wystawienie faktury zbiorczej następuje minimum raz w miesiącu. Dzięki temu usprawnia się obieg dokumentów związanych z tankowaniem i optymalizuje koszty i procedury rozliczenia paliwa.
 
Cały proces tankowania jest w zasadzie uproszczony – włożenie pistoletu do wlewu pojazdu, który należy do floty autoryzuje tankowanie i rejestruje jego przebieg. Kierowca nie musi wypełniać żadnych dokumentów, podpisywać pokwitowań ani nawet wchodzić do budynku stacji. Daje to możliwość skrócenia czasu postoju auta przy dystrybutorze i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze właścicielowi stacji i floty.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!