Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Automatyzacja to nowa szansa dla branży komunalnej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W miastach powstają nowe skwery czy parki, a dotychczasowe punkty zieleni są coraz lepiej...

W miastach powstają nowe skwery czy parki, a dotychczasowe punkty zieleni są coraz lepiej przyozdabiane. Przed pracownikami firm i zakładów pielęgnujących zieleń miejską pojawiają się nowe zadania, które wymagają operowania wielofunkcyjnymi i zautomatyzowanymi maszynami. Pozwalają one na szybszą i bezpieczniejszą pracę, bez zaangażowania dodatkowych pracowników.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Branża komunalna świadczy szeroki wachlarz usług, które o każdej porze roku wymagają innych prac. Pielęgnacja zieleni, zamiatanie ulic, odśnieżanie czy przewóz ciężkich lub sypkich materiałów to tylko niektóre z zadań stawianych przed firmami i zakładami dbającymi o miejską estetykę. Najwięksi producenci sprzętu dla branży komunalnej dostrzegają rosnące wymagania swoich klientów. Kluczowa okazuje się automatyzacja maszyn, która zapewnia ich operatorom większą wygodę i szybszą realizację zadań. – Zauważamy, że jest potrzeba, by sprzęt ewoluował w kierunku skupiania wielu narzędzi w jednej maszynie. Firmom,które świadczą usługi dla samorządów i zakładom komunalnym zależy na tym, aby jeden operator był w stanie wykonać tą samą maszyną kilka różnych prac w niewielkim odstępie czasowym. Chodzi o to, by na przykład podczas pracy na jednym obszarze, mieć możliwość wykonania różnego typu zadań za pomocą jednej maszyny, którą w szybki i łatwy sposób dostosujemy do aktualnych wymagań – tłumaczy Robert Łoza z John Deere Polska. 
 

Niewielki i sprytny ciągnik 1026R

 
Dużym zainteresowaniem branży komunalnej cieszą się niewielkie zautomatyzowane ciągniki, które pozwalają na wjazd w wąskie uliczki, do parków czy skwerów w centrach miast. Cenią to szczególnie operatorzy maszyn, którzy w krótkim czasie muszą zmienić kilka narzędzi bez korzystania z pomocy dodatkowego pracownika. Taką automatyczną opcję posiada m.in. ciągnik 1026R od John Deere. Bezproblemową zmianę narzędzi zapewnia przedni podnośnik typu Quik-Tatch, którym dysponują maszyny amerykańskiego producenta. W rezultacie dzięki jednemu podnośnikowi można szybko wymienić m.in. pług do śniegu na szczotkę zamiatającą. Model 1026R posiada również unikatowy system AutoConnect, który zapewnia szybki montaż i demontaż międzyosiowego agregatu koszącego oraz system automatycznego zaczepiania ładowacza czołowego H120 – oba bez konieczności używania narzędzi. – Zastosowane systemy szybkiej wymiany narzędzi i wyposażenia dodatkowego pozwalają na bezproblemowe i łatwe uzbrojenie maszyny w czasie poniżej jednej minuty bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi – dodaje Robert Łoza.
 

Atutem CommandCut
 

Analizując rynek ciągników, które dobrze mogą przysłużyć się branży komunalnej, warto zwrócić uwagę na model 2036R od John Deere. Podobnie jak model 1026R posiada system AutoConnect, 3-puntkowy p rzedni podnośnik czy możliwość szybkiego montażu i demontażu ładowacza czołowego. John Deere w ciągniku 2036R zapewnia dodatkowo system CommandCut. To zmodernizowany układ unoszenia agregatu koszącego pozwalający na szybką i precyzyjną regulację agregatu pokrętłem i dźwignią. Obsługa elementów jest prosta, a atutem jest umieszczenie pokrętła wysokości koszenia (HOC) oraz dźwigni unoszenia/opuszczania na konsoli prawostronnej, ułatwiając pracę operatorowi. System CommandCut blokuje użycie WOM, gdy agregat jest w położeniu montażowym, by zapobiec obrotom WOM i uszkodzeniu noży agregatu koszącego. Eliminuje również potrzebę korzystania z układu hydraulicznego. Umożliwia to wykorzystanie hydrauliki do innych narzędzi i funkcji ciągnika, np. zbiornika wysokiego wyładunku. Producent ograniczył również liczbę podzespołów hydraulicznych, dzięki czemu doprowadził do zmniejszenia miejsc z ryzykiem przecieków, szczególnie podczas pracy na wrażliwej murawie. Większa automatyzacja dotyczy również pracy operatora w kabinie. Może on liczyć na wiele ułatwień, m.in. czytelny interfejs graficzny, możliwość włączenia blokady transportowej z fotela czy bezproblemowe ustawienie wysokości koszenia.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017

  We wrześniu 2017 zarejestrowano 1039 sztuk nowych ciągników, to o 251 sztuk więcej niż przed miesiącem, ale mniej o 270 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 20,4%).
 • Traktor na autostradzie - to mogło skończyć się tragedią…
 • Traktor na autostradzie - to mogło skończyć się tragedią…

  W środowy poranek nad autostradą A1 zalegała gęstą mgłą. To właśnie ta mgła oraz ludzka nieodpowiedzialność przyczyniły się do groźnego zdarzenia - najechania autokaru na zespół...
 • King Agro przejęte przez John Deere
 • King Agro przejęte przez John Deere

  John Deere przejmuje King Agro - wiodącego producenta elementów z włókien węglowych i zaprasza na Demo Tour. Firma John Deere podpisała porozumienie dotyczące przejęcia firmy King Agro.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl