| Autor: redakcja1

Danone zamyka zakłady w Rosji

Francuska grupa Danone, będąca jednym z czołowych producentów mleka i przetworów mlecznych na świecie zamyka dwa zakłady produkcyjne mieszczące się na terenie Rosji - poinformowała FAMMU/FAPA.

Danone zamyka zakłady w Rosji

Jeden w miejscowości Tomsk na Syberii, drugi w Czebokasarach – stolica republiki Czuwaszja. Decyzję o zakończeniu działalności w tych regionach Danone tłumaczy niską opłacalnością i obniżką sprzedaży. Fabryki zostaną zamknięte jeszcze przed zakończeniem pierwszego kwartału 2016 roku.
 
Działalność produkcyjna zakładu w Czebokasarach zostanie przeniesiona do Kazania. Zakład Danone w Czuwaszji jest największą przetwórnią w tym regionie, produkuje się tam 250 ton 40 rodzajów produktów dziennie. Z kolei sprzęt z zakładu w Tomsku, który wytwarza blisko 100 ton przetworów mlecznych dziennie zostanie przeniesiony do dwóch innych zakładów w Rosji.
 
W wyniku zamknięcia zakładów w Czuwaszji i Tomsku bez pracy zostanie nawet 300 osób, a Danone skoncentruje się na skupie i produkcji.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!