| Autor: ekotech

Ekotech o nawożeniu roślin siarką i uprawie roślin energetycznych

W dniu 26. czerwca 2014 roku odbyło się seminarium obejmujące swoją tematyką zagadnienia związane z nawożeniem roślin siarką oraz możliwościami uprawy roślin energetycznych w naszych warunkach klimatycznych. Głównym organizatorem była Katedra Agronomii z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z firmą Ekotech – IP z Warszawy, producentem nawozu siarkowo-wapniowego AgroSupra S.

Ekotech o nawożeniu roślin siarką i uprawie roślin energetycznych
Seminarium odbyło się w Zakładzie Doświadczalnym w Lipniku należącym do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie zlokalizowane jest Centrum Naukowo-Dydaktyczne Katedry Agronomii ZUT. W ramach Centrum założona jest plantacja roślin energetycznych, takich jak: rokitnik w 4 odmianach, rdest ostrokończysty, 10 odmian wierzby wiciowej, oraz trawy energetyczne: miskantusy, perz wyniosły i palczatka Gerarda oraz doświadczenia polowe z nawozem siarkowym: AgroSupra S na tle innych nawozów siarkowych dostępnych na rynku pod różnymi uprawami polowymi.
 
Na to wydarzenie przybyli Prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni prof. dr hab. Ryszard Pałka, przedstawiciele Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Stargardzie, goście z instytutów badawczych z Niemiec współpracujących z uczelnią w Szczecinie oraz przedstawiciele prasy rolniczej. Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło lokalnych rolników oraz dystrybutorów zaopatrujących rolników zarówno w materiał siewny, jak również w nawozy i środki do produkcji rolnej. Przybyli goście uczestniczyli zarówno w części teoretycznej jak i w warsztatach polowych.
 
Przywitania zebranych gości dokonał prof. dr hab. S. Stankowski ZUT Szczecin, a następnie były poruszane następujące tematy:
  1. Możliwości nawożenia roślin uprawnych nawozem AgroSupra S – dr Magdalena Świderska – Ostapiak
  2. Rokitnik – roślina nieznana a wartościowa – dr hab. Józef Grajkowski
  3. Niekonwencjonalne środki zwalczania chorób i szkodników roślin uprawnych – mgr inż. Patrycja Szelągowska

(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!