| Autor: redakcja1

Marka ZETOR świętuje jubileusz

ZETOR, tradycyjna czeska marka technologii rolniczych, rozpoczyna w tym roku 75-lecie istnienia. Pomimo faktu, że prace rozwojowe nad "Prototypem Z" rozpoczęły się zaraz po zakończeniu II wojny światowej, rok jego powstania jest uważany za rok 1946, czyli sierpień, kiedy marka Zetor oficjalnie uzyskała znak towarowy. Pierwsze ciągniki Z 25 trafiły do klientów już pięć miesięcy wcześniej. Zetor wyprodukował ponad 1,3 miliona ciągników od momentu powstania, z których zdecydowana większość została wyeksportowana do ponad 130 krajów na pięciu kontynentach.

Marka ZETOR świętuje jubileusz
Według dyrektora wykonawczego ZETOR TRACTORS a.s., Mariána Lipowskiego, ciągniki zetor stały się synonimem wydajnego projektowania i wydajności operacyjnej. 
 
- Nasze ciągniki zawsze odzwierciedlały wymagania czasów. Śmiem twierdzić, że każdy, kto był lub jest związany z marką, czy to jako klient, fan czy pracownik naszej firmy, czuje się jej częścią. Marka ZETOR opiera się na wysiłkach szerokiej grupy ludzi kilku pokoleń. Jest to dla nas spuścizna i podchodzimy do niej z szacunkiem i dumą - mówi Marián Lipovský.

Z okazji rocznicy powstało specjalne logo, które nawiązuje do bogatej historii marki. Logo pojawia się na stronie internetowej firmy, w materiałach drukowanych i artykułach promocyjnych. Będzie też strona internetowa www.zetor75.cz - 75 lat rozwoju marki ZETOR. Będziemy stopniowo informować Was o konkretnych wydarzeniach w sieci internetowej i na portalach społecznościowych.
 
Krótka historia produkcji ciągników zetor
 
1946-1960 Produkcja ciągników Z25 rozpoczęła się w 1946 roku. W ciągu 20 lat wyprodukowano ponad 160 000 takich maszyn.
 
W latach 1960-1968 zetor wprowadził konstrukcję maszyn opartą na ujednoliceniu poszczególnych części i serii modelowych. Światło dnia ujrzały maszyny z tak zwanej zunifikowanej serii I (UR I).
 
1968 –1991 ZETOR jest pierwszym na świecie, który wprowadził kabinę bezpieczeństwa w UR II. Dzięki unikalnym rozwiązaniom przy projektowania maszyn zdobywa również światowe uznanie. W dniu 1. 11. 1976 „ZETOR” stał się nazwą firmy.
 
1991-2002 Wprowadzenie serii URIII, która jest nadal produkowana i doceniana przez klientów za jej wytrzymałość, możliwości i trwałość. W 1998 roku pojawiły się bardziej nowoczesne wersje maszyn noszących nazwę handlową FORTERRA.
 
2002-2017 Kluczowy rok dla ZETOR i początek nowej ery. Właścicielem firmy jest HTC INVESTMENTS a.s., który ZETORa wyprowadził z kryzysu i ustabilizował. Na początku nowego tysiąclecia ZETOR kontynuuje innowacje i rozwój nowych produktów oraz stopniowo uzupełnia portfolio modeli o inne serie – PROXIMA, MAJOR i legendarny ZETOR CRYSTAL.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: