| Autor: redakcja1

Maschio Fienagione kończy fuzję z Maschio Gaspardo

Fuzja Maschio Fienagione S.p.A. z Maschio Gaspardo S.p.A. została sfinalizowana 31 grudnia 2020 roku.

Maschio Fienagione kończy fuzję z Maschio Gaspardo
Maschio Fienagione było już częścią Grupy Maschio Gaspardo od 2014 roku, po przejęciu historycznej spółki Feraboli S.p.A. z Cremony.

Operacja jest częścią projektu optymalizacji struktury korporacyjnej, umożliwiając poprawę systemów zarządzania i dalsze zmniejszenie kosztów administracyjnych dwóch zaangażowanych firm. Połączenie umożliwi również nowe synergie i uproszczenie przepływów produkcji i dystrybucji.

Nowa struktura firmy pozwoli pracownikom, którzy zachowają dotychczasowe warunki umowne, czerpać korzyści z dynamicznego otoczenia i cieszyć się większymi możliwościami rozwoju zawodowego w grupie firm, których jednym z wyróżniających się elementów jest inwestycja w rozwój.

Fuzja jest częścią Biznes Planu (2019-2022) kierowanego przez CEO Luigiego De Puppi, jako część programu, którego celem jest dalsze zwiększanie efektywności operacyjnej Grupy na całym świecie. Maschio Gaspardo ma teraz na celu rozwój i wzmocnienie biznesu poprzez konsolidację obecności Grupy na rynkach o wysokim potencjale (Chiny, Japonia, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Północna), które będą rozwijane zarówno wewnętrznie, jak i poprzez partnerstwa strategiczne. Plan obejmuje również większą kontrolę rynków, na których obecność Grupy jest nadal marginalna, takich jak Afryka i Ameryka Południowa.

Kolejnym motorem rozwoju strategicznego jest wzmocnienie platformy produktowej przeznaczonej do maszyn zielonkowych, z flagowymi prasami zwijającymi o zmiennej geometrii i komorze, z inwestycjami mającymi na celu zwiększenie zasięgu oraz rozwój elektroniki i łączności sprzętu zaprojektowanego i wyprodukowanego w Cremonie.


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: