Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Młodszy brat dużego CARGOSA. CLAAS CARGOS 8000

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wraz z wprowadzeniem serii CARGOS 9000 w 2009 roku, CLAAS na nowo wynalazł koncepcję przyczepy...

Wraz z wprowadzeniem serii CARGOS 9000 w 2009 roku, CLAAS na nowo wynalazł koncepcję przyczepy typu kombi. Dzięki możliwości demontażu agregatu podbierającego (podbieracza, rotora oraz zespołu noży) daje możliwość przekształcenia przyczepy samozbierającej w transportową. Rozwiązanie takie jest wyjątkowe na rynku dlatego nazwaliśmy serię CARGOS przyczepami wielozadaniowymi, w których dodatkowo w każdej chwili można zdemontować 3 walce wyładowujące. Opierając się na doświadczeniu zdobytym z serii 9000 oraz nowym rozwiązaniom wprowadzamy na rynek serię CARGOS 8000.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


CLAAS CARGOS 8000

Do nowej serii CARGOS 8000 należą trzy modele 8500, 8400 i 8300 o ładowności 41, 35,5 i 30 m³ (DIN). Opcjonalnie hydropneumatycznie odciążany podbieracz po raz pierwszy jest napędzany hydraulicznie. Zabezpiecza to elementy podbieracza, zwiększa trwałość i pozwala na jednorodne i czyste zbieranie plonu w każdych warunkach. Agregat załadunku i cięcia został całkowicie zaprojektowany od nowa. Tak jak u większego brata rotor o średnicy 860mm posiada dziewięć spiralnych rzędów zębów o szerokości 22mm, ale ułatwiliśmy konserwację, gdyż segmenty rotora są przykręcane a nie spawane. Zespól tnący posiada 40 dwustronnych noży, które łatwo można obracać wydłużając czas pracy przyczepy wielozadaniowej. Zabezpieczenie noży może być regulowane z zależności od warunków panujących na polu.

Wygodna pozycja stojąca przy zmianie noży

Absolutną nowością jest regulowany przedni fragment podłogi z przenośnikiem łańcuchowym, który może być opuszczany hydraulicznie o 90° w dół do wygodnej wymiany noży lub do pozycji horyzontalnej dla łatwiejszego i szybszego wyładunku . W celu osiągnięcia maksymalnego załadunku maszyna może być wyposażona w hydraulicznie regulowaną klapę dachową sterująca automatyka załadunku oraz dodatkowo w czujnik obciążenia rotora dzięki czemu osiągamy idealne zagęszczenie materiału a przez to mniej transportów z pola na pryzmę.

Optymalny załadunek i szybki wyładunek dzięki ruchomej przedniej części podłogi z przenośnikiem.

Stosując metodę sprawdzone i przetestowane kontynuujemy koncepcje EFS (EFFICIENT FEEDING SYSTEM). Bezpośrednio po pocięciu materiał jest przenoszony do wnętrza przyczepy za pomocą przenośnika podłogowego, który jest obniżony w przedniej części o 500mm, rozwiązanie takie poprawia stopień zgniotu oraz ułatwia przepływ materiału oszczędzając paliwo.

Również wyładunek jest łatwiejszy, gdyż przód podłogi w czasie wyładunku jest hydraulicznie przestawiany do pozycji horyzontalnej.

Nowy poziom wejściowy w segment TRIDEM

Koncepcja podwozia pojazdu również zostałam zmodernizowana w CARGOS 8000. Wszystkie trzy modele są dostępne z nowym zawieszeniem tandemowym, do wybory ze sprężyną paraboliczną lub amortyzacją hydrauliczną. Dla modelu CARGOS 8500, który ma objętość ładunkową 41 m³ (DIN), CLAAS opracował również nowe zawieszenie tridem z mechaniczny amortyzowaniem, dzięki czemu w ekonomiczny sposób wchodzimy w segment przyczep trzyosiowych a dla bardziej wymagających dostępny jest tridem z amortyzacja hydrauliczną.

Obsługa i inne ciekawe funkcje

Do obsługi serii CARGOS oferowane są trzy warianty. Klient może wybrać pomiędzy komfortowym terminalem ISOBUS: COMMUNICATOR II, mniejszym i prostszym terminalem OPERATOR oraz wariantem „ISOBUS – Kabel”, w którym przyczepa sterowana jest z zewnętrznego terminala ISOBUS lub z terminala w ciągniku.

CLAAS oferuje dla CARGOS 8000 również inne wyposażenie, które znane jest już z maszyn CARGOS 9000 na przykład wskaźnik poziomu naładowania, czy system ważenia. Obie serie CARGOS, są kompatybilne z systemem TELEMATICS.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017

  We wrześniu 2017 zarejestrowano 1039 sztuk nowych ciągników, to o 251 sztuk więcej niż przed miesiącem, ale mniej o 270 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 20,4%).
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
 • Sprzedaż ciągników w sierpniu 2017
 • Sprzedaż ciągników w sierpniu 2017

  W sierpniu 2017 zarejestrowano 788 sztuk nowych ciągników, to mniej o 45 sztuk niż przed miesiącem, ale więcej o 153 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 24%).
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl