| Autor: redakcja12

Nowy model opryskiwacza samojezdnego od John Deere

John Deere wprowadził do swojej oferty nowy model opryskiwacza samojezdnego R4050i. Belka z włókna węglowego, układ cieczy PowrSpray, nowa przekładnia QuadControl czy odbiornik StarFire 6000 – to tylko kilka nowości wprowadzonych w nowych maszynach.

Nowy model opryskiwacza samojezdnego od John Deere
Nowy opryskiwacz skierowany jest głównie do dużych przedsiębiorstw rolnych i odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie rolników na nowoczesne rozwiązania. Model R4050i charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością napełnienia i płukania. Czas tych operacji został skrócony o 50 procent. Nowy model będzie dostępny ze zbiornikiem o pojemności 4000 i 5000 litrów. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono w nowej maszynie?
 

Belka opryskowa z włókna węglowego

 
Nowy opryskiwacz został wyposażony w belkę z włókna węglowego, co pozwala na zwiększenie wydajności i prędkości oprysku. Warto odnotować, że włókno węglowe jest sześć razy bardziej wytrzymałe oraz pięć i pół razy lżejsze niż stal. Zastosowana technologia umożliwia szybszy oprysk (maksymalnie od 24 do 30 km/h) z precyzyjniejszym pokryciem. Belka z włókna węglowego o długości 36 m będzie oferowana w wersji podstawowej opryskiwacza R4050i. Dzięki większej wydajności bez uszczerbku dla jakości dawkowania lub zwiększania ugniatania gleby zastosowane rozwiązanie, pomaga sprostać wyzwaniom związanym z szybkim opryskiem. Obecnie szybkość wykonania zabiegu ma co raz większe znaczeniu ze względu na coraz trudniejsze warunki pogodowe
 

Układ napełniania cieczą PowrSpray

 
Układ PowrSpray wyposażono w dwie pompy ośrodkowe zamiast jednostek membranowo-tłokowych. Pierwsza pompa odśrodkowa napełnia zbiornik z prędkością 1200 l/min., natomiast druga pompa zapewnia 1000 l/min. do prowadzenia oprysku i mieszania w zbiorku cieczy roboczej. Wśród atutów nowego rozwiązania wymienić można 3 elementy. Pierwszym z nich jest automatyczne napełnianie zbiornika do płukania.
 
- Operatorzy nie chcą tracić dodatkowego czasu na napełnianie zbiornika czystej wody, dlatego w nowych maszynach zbiornik jest szybko napełniany przy użyciu wbudowanej pompy do napełniania, co zapewnia najwyższą wydajność. Wystarczy, że operator wybierze funkcję napełniania zbiornika czystej wody na mikro wyświetlaczu – tłumaczył Bogdan Kazimierczak z John Deere Polska.
 
Drugim atutem jest nowa klawiatura i wspomniany wyświetlacz, które znajdują się w dolnej części stanowiska napełniania i umożliwiają wykonywanie wszystkich operacji związanych z układem cieczy roboczej.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!