| Autor: petroconsulting

PetroMAT mikro – system wydawania paliw firmy PetroConsulting

Firma PetroConsulting wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Gospodarzy chcących ograniczyć koszty zakupu paliwa, zminimalizować jego kradzieże, a także zwiększyć bezpieczeństwo wprowadziła na rynek zaawansowane technologicznie i wyjątkowo łatwe w obsłudze automaty PetroMAT przeznaczone do bezobsługowego tankowania. Wśród nich znalazł się najmłodszy członek rodziny - PetroMAT mikro.

PetroMAT mikro – system wydawania paliw firmy PetroConsulting

PetroMAT mikro został zaprojektowany z myślą o kontroli tankowań wewnątrz firmy. Zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjne wydania udostępniając paliwo tylko osobom uprawnionym.
 

Zaprojektowany jako uzupełnienie najpopularniejszych dwupłaszczowych zbiorników plastikowych nie wymaga znacznych ingerencji w oryginalną instalację. Wymianie lub adaptacji podlega jedynie zainstalowany przez producenta przepływomierz - co pozwala na zachowanie pełnej gwarancji na zbiornik i jego wyposażenie.
 

Terminal PetroMAT mikro steruje pracą pompy i pobiera dane z przepływomierza. Podczas tankowania wyświetla ilość paliwa wydanego w bieżącym tankowaniu i zapisuje wszystkie informacje w wewnętrznej pamięci wraz z niekasowalnym licznikiem całościowym.


 

Wśród informacji zapisywanych w pamięci należą między innymi: imię i nazwisko osoby tankującej, data i godzina tankowania, ilość pobranego paliwa, stan licznika kilometrów lub motogodzin.
 

System zarządzający wbudowany w PetroMAT umożliwia kontrolę nieograniczonej liczby użytkowników zapisując wszystkie dane na dwóch niezależnych nośnikach pamięci.
 

Do identyfikacji pojazdu i osoby tankującej używane są karty RFID umożliwiające logowanie i pobór paliwa, a dane dodatkowe są wprowadzane za pomocą klawiatury umieszczonej pod czytelnym, kolorowym ekranem.

Jako identyfikatorów można też używać kart najpopularniejszych w Polsce, rejestratorów czasu pracy lub szyfrowych zamków dostępu.

Zarówno informacje na ekranie jak i w programie zarządzającym wyświetlane są w języku polskim.

Darmowy program zarządzający wysyła dane do komputera za pomocą sieci LAN lub bezprzewodowego połączenia WiFi i umożliwia między innymi: wyznaczanie limitów paliwa dla każdej karty, generowanie raportów o zużyciu paliwa, raportowanie według daty wydania, eksport raportów do MS Excel.

Dzięki wykorzystaniu terminala PetroMAT mikro zaoszczędzisz ograniczając kradzieże paliwa, zmniejszając koszty prowadzenia ewidencji paliwa i eliminując osobowy nadzór nad tankowaniami.Tagi:
źródło: