| Autor: redakcja

Pokaz polowy kombajnami Claas i maszynami MZURI w rolach głównych

Redakcja Gospodarz.pl z przyjemnością odpowiedziała na zaproszenie firmy MZURI-AGRO ze Śmielina i pojawiła się na pokazie polowym maszyn Claas i MZURI na polu produkcyjnym w miejscowości Rajgród, w województwie kujawsko-pomorskim.

Pokaz polowy kombajnami Claas i maszynami MZURI w rolach głównych
Pole, na którym odbywał się pokaz, to pole  jęczmienia ozimego, zasianego w technologii MZURI. Mieliśmy okazję wziąć udział w pokazie zbioru jęczmienia ozimego nowym kombajnem marki Claas. 
 
Prezentowany kombajn, to kombajn na wytrząsaczach marki Claas, model Lexion 6800. Zaprosiliśmy klientów, głównie na demonstrację zbioru jęczmienia ozimego tym właśnie kombajnem. Jest to przede wszystkim nowa seria kombajnów marki Claas lexion 6800. Konstruktorzy firmy Claas zrobili coś niesamowitego, mianowicie dzięki zmianom konstrukcyjnym w tym modelu uzyskali około 25% wydajność więcej w stosunku do i tak bardzo wydajnych już wytrząsaczy własnej produkcji. - mówi Marek Różniak, Prezes firmy MZURI-AGRO sp. z o.o. sp. k.
 
Zwiększenie wydajności było możliwe dzięki zastosowaniu większego bębna młócącego o średnicy 755 mm oraz zamontowanie za nim bębna separatora o średnicy 600 mm. Dodatkowo układ napędowy maszyny został bardzo przebudowany. Wprowadzono również zmiany ułatwiające i przyspieszające codzienną konserwację maszyny, między innymi zmniejszono liczbę miejsc smarowania. Maszyna wyposażona jest również w nową kabinę, która jest przestronniejsza i zapewnia jesze lepszą widoczność operatorowi.
 
Przy przygotowywaniu pola na cele dzisiejszych pokazów, testowaliśmy ten kombajn, uzyskując ponad 40 ton wydajności w jęczmieniu ozimym na godzinę. Jest to dla mnie niesamowita wydajność pracy kombajnem wytrząsaczowym, przy parametrach, które on tutaj osiąga - dodaje Marek Różniak.
 
Konstrukcja nowego modelu oparta jest na Czterech bębnach w młocarni i sześciu wytrząsaczach. Testowany kombajn wyposażono w silnik Mercedes (dostępne są również silniki MAN) o dużej mocy, ponad 460 koni mechanicznych. Mimo dużej masy własnej, prawie 18 ton, kombajn notuje rekordowo niskie poziomy zużycia paliwa na hektar, w zależności oczywiście od warunków i zboża, w którym przyjdzie mu pracować. Oszczędności na paliwie względem poprzedniego modelu wynoszą nawet do 5-6 litrów na hektar.
 
Podczas pokazów nie zabrakło również brony REZULT, która służy do bardzo płytkiej uprawy pościerniskowej, wzbudzania samosiewów do wschodów oraz przerwania parowania i rozciągnięcia resztek pożniwnych. Dostępne były maszyny 7,5 metrowe,  jak i 3 metrowe. W akcji prezentowały się również 4 metrowe siewniki Mzuri Pro Til 4 selekt, 6-metrowe agregaty MZURI Pro Til 6 oraz ciągniki Arion 610, Arion 420, Axion 850, Axion 810 i Axion 1950.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!