| Autor: redakcja1

Solidność, zaufanie i innowacje dla rolników na całym świecie. BayWa obchodzi setne urodziny!

100 lat temu powstał koncern BayWa. Wiek później obecna również w Polsce firma nadal służy rolnikom. Oferuje środki do produkcji rolnej oraz najnowsze technologie wspierające pracę na roli i ochronę środowiska.

Solidność, zaufanie i innowacje dla rolników na całym świecie. BayWa obchodzi setne urodziny!
BayWa rozpoczęła działalność 17 stycznia 1923 roku w Monachium.

Od dnia założenia firma dostarcza producentom rolnym wysokiej jakości nasiona, nawozy i  rodki ochrony roślin oraz skupuje od nich płody rolne.
- Przez dziesięciolecia zasady współpracy z rolnikami nie zmieniły się i obowiązują  akże dziś. W tych trudnych czasach produkcja żywności jesttematem szczególnie ważnym. Chcemy być wiarygodnym partnerem dla roducentów rolnych i wytyczać kierunki pozytywnych zmian na wsi – mówi Krzysztof Tyralik, prezes BayWa Agro Polska, czyli polskiego oddziału koncernu.

Po stu latach od założenia firma działa na pięciu kontynentach i zatrudnia  ponad 21 000 osób w ponad 50 krajach. Jej siła polega na przeciwnościach, które potrafi połączyć. Na całym świecie oferuje globalne produkty, które używane są lokalnie w gospodarstwach rolnych. Łączy tradycyjne rolnictwo z nowoczesnymi technologiami i ekonomią nastawioną na osiąganie zysków.

Opracowała zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które służą ludziom. BayWa z jednej strony oferuje tradycyjne produkty do pracy w gospodarstwach, a z drugiej jest pionierem energetyki wiatrowej i słonecznej. Jej materiały budowlane czynią przestrzeń życiową zdrowszą. Koncern dostarcza światu żywność, co sprawia, że ludzie będą bardziej mobilni.

- Tam, gdzie spotykają się kontrasty, które potrafimy połączyć, zawsze powstaje coś wielkiego. Te przeciwności są siłą napędową naszych działań – przekonuje szef firmy na Polskę.

BayWa jest obecna w Polsce od 2014 roku. Zaopatruje producentów żywności w starannie  dobrane do rodzaju gleby nasiona, najlepsze środki ochrony roślin i nawozy. Skupuje także płody rolne od gospodarzy. Oferuje usługi do efektywnego zarządzania gospodarstwem (np. program NEXTFarming). Prowadzi polowe szkolenia dla rolników i pomaga obrać najlepsze rozwiązania w zakresie pracy na roli. BayWa Agro Polska rozpoczęła współpracę z polskimi uczelniami rolnymi i zaproponowała u siebie płatne praktyki studentom, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą na roli.

Niebawem udostępnione na rynku polskim nowe narzędzie sprzedażowe - BayWa Portal, które pozwoli naszym Klientom kupować produkty BayWa Agro Polska przez Internet przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok i z dowolnego miejsca w Polsce.

BayWa od lat dba o środowisko: w 2030 roku grupa będzie neutralna klimatycznie.


Tagi:
źródło: