| Autor: redakcja9

Sposób na kleszcze

Kleszcze to niezwykle aktywne i skuteczne pajęczaki. Atakują z ukrycia zwierzęta (od myszy polnych po zające i krowy), ale lubią także ludzką krew.

Sposób na kleszcze
Problemy z kleszczami rozwiąże ANTY-KLESZCZ

Kleszcze wyczuwają potencjalną ofiarę z odległości 20 metrów odczytując jej ciepło, ruch i zapach. Po wbiciu się w skórę wprowadzają wydzielinę, która zawiera substancje znieczulające i opóźnia reakcje zapalną żywiciela. W ten bezobjawowy sposób pasożyt może żerować w naszym organizmie nawet 7 dni. Dodatkowo kleszcze są jednym z głównych nosicieli krętków boreliozy i wirusa kleszczowego zapalenia mózgu. Przenoszą również wiele innych wirusów, bakterii i pierwotniaków, które powodują anaplazmozę, bartonelozy, gorączkę Q, tularemię, babeszjozę oraz riketsjozy. To wszystko sprawia, iż ich ukąszenie jest wyjątkowo niebezpieczne, a ustrzeżenie się przed nim coraz trudniejsze. Także dlatego, iż ich liczba w Polsce rośnie z roku na rok.

Kleszcze opanowały już nie tylko lasy ale również miejskie tereny wypoczynkowe jak parki, łąki czy trawniki. Jedyną skuteczną metodą ochrony przed nimi jest nasze racjonalne zachowanie i skuteczny środek chemiczny. Wymogi te spełnia preparat o nazwie ANTY-KLESZCZ. Został on stworzony specjalnie do ochrony przed tymi pajęczakami. Wykazuje pełną skuteczność już po 15 minutach od zastosowania i gwarantuje pełną ochronę do 3 godzin. Wystarczy tylko równomiernie opryskać narażone na ukąszenie miejsca na ciele i cieszyć się beztroskim relaksem na łonie natury. 

Więcej informacji o firmie Agro Zaopatrzenie sprzedawcy preparatu na kleszcze ANTY-KLESZCZ znajdziesz w wizytówce firmy.
 


Tagi:
źródło: