| Autor: redakcja1

Südzucker Polska wśród liderów automatyzacji procesów biznesowych

Krótszy o 70% czas budowania aplikacji biznesowych i zmniejszenie o 2/3 wydatków na ich rozwój i utrzymanie w firmie w skali roku. To tylko nieliczne z korzyści, jakie Südzucker wymienia, podsumowując efekty ostatnich 10 lat realizacji strategii rozwoju firmy w obszarze cyfrowej transformacji biznesu. Dla właściciela marki „Cukier Królewski”, którego zakłady produkcyjne każdego dnia opuszcza 12 tysięcy ton cukru, takie wyniki przekładają się na znaczące oszczędności z tytułu optymalizacji kosztów codziennej pracy.

Südzucker Polska wśród liderów automatyzacji procesów biznesowych
W procesie cyfryzacji Südzucker Polska od 2010 roku wspiera firma WEBCON, polski producent platformy low-code do digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych. Technologia ta pozwala na budowanie aplikacji biznesowych szybko i elastycznie, bez kodowania. Dzięki temu od chwili zgłoszenia przez biznes pomysłu na aplikację do stworzenia jej prototypu mija zaledwie kilka godzin, a nie tygodnie czy miesiące. Co więcej, dział IT może w oparciu o jedno narzędzie prowadzić zarówno skomplikowane projekty o charakterze kluczowym dla rozwoju firmy, jak i proste automatyzacje błyskawicznie usprawniające codzienne działania.
 
Podsumowanie trwającego już ponad dekadę procesu digitalizacji w organizacji pozwoliło zaobserwować m.in., że:
  • czas tworzenia aplikacji biznesowych skrócił się o 70%,
  • koszty szkolenia działu IT zmniejszyły się o 83%,
  • wydatki na roczne utrzymanie systemu spadły o 66%,
  • wprowadzanie zmian w aplikacjach biznesowych zarówno już działających, jak i tych na etapie tworzenia następuje 3 razy szybciej.
W ciągu 10 lat Südzucker Polska zbudował w ramach platformy low-code kilkadziesiąt aplikacji biznesowych, wykorzystywanych na co dzień w siedmiu obszarach organizacji.
 
- Fakt, że jesteśmy w stanie szybko dostarczać rozwiązania sprawia, że dziś tak naprawdę każdy dział puka do naszych drzwi, z nowymi pomysłami na rozwój i optymalizowanie swoich działań. Obecnie posiadamy 30 aplikacji, a pomysłów w kolejce jest kolejne 30. Pracownicy wiedzą, że każda aplikacja będzie wyglądać i zachowywać się podobnie, dlatego chętnie zgłaszają się po nowe rozwiązania i są w stanie szybko docenić korzyści, jakie daje im automatyzacja - przekonuje Dominik Cholewiński, Główny Specjalista ds. Aplikacji w Südzucker Polska.

Efektywną współpracę między działem IT i biznesu polskiego oddziału Grupy doceniła także centrala koncernu w Niemczech. W 2018 roku w Polsce powstało międzynarodowe centrum kompetencji, którego zadaniem była budowa i utrzymanie wszystkich rozwiązań opartych o Microsoft SharePoint w obrębie Grupy Südzucker. Rok później platforma low-code polskiego producenta została wybrana jako globalny standard technologiczny, funkcjonujący aktualnie we wszystkich oddziałach firmy.
 
- Wieloletnie doświadczenie w pracy z platformą WEBCON BPS pokazało nam, że na jednej platformie możemy realizować zarówno duże, trwające kilka miesięcy projekty o znaczeniu strategicznym, jak i mniejsze automatyzacje działające lokalnie, gdzie czas dostarczenia liczony jest w godzinach – podsumowuje Marek Witkowski, Dyrektor IT w Südzucker Polska.


Tagi:
źródło: