| Autor: DRAMINSKI

Wilgotnościomierz do kukurydzy. Porównanie modeli marki DRAMIŃSKI

Firma DRAMIŃSKI S.A. od lat dostarcza na światowy rynek najwyższej klasy urządzenia pomiarowe przeznaczone dla rolników. Najpopularniejszymi są wilgotnościomierze do ziaren zbóż, w tym kukurydzy, i służą one farmerom w ponad stu krajach i pod każdą szerokością geograficzną. Ponad 33 lata doświadczenia w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań sprawiło, że wilgotnościomierze z logo DRAMIŃSKI są najczęściej i najchętniej wybieranymi testerami wilgotności przez farmerów w Polsce i na świecie.

Wilgotnościomierz do kukurydzy. Porównanie modeli marki DRAMIŃSKI
Za nami sezon żniw. Wielu przedsiębiorcom rolnym pozostała do zbioru już tylko kukurydza. Sezon, pewnie jak co roku, wystartuje w połowie października i będzie trwać do grudnia. W tym okresie pogoda już nie będzie tak łaskawa jak w okresie letnim. Rolnicy często będą musieli podejmować ważne decyzje o rozpoczęciu lub przełożeniu żniw, w zależności od warunków atmosferycznych i od wilgotności ziaren kukurydzy, a te będą mieć kluczowy wpływ na wyniki ekonomiczne upraw. Zbiory zbyt wilgotnych ziaren będą miały konsekwencje kosztowe polegające na kapitałochłonnym dosuszaniu plonów a tego przecież większość rolników chce uniknąć, pozwalając wiatrowi i słońcu wykonać to zadanie za nich. Jak więc sprawić aby podejmować decyzje optymalne? Jak się dowiedzieć, czy to już ten czas na zbiór plonów kukurydzy?
 
Z pomocą przychodzą rozwiązania wypracowane przez firmę DRAMIŃSKI S.A. i ich bardzo bogata oferta wilgotnościomierzy do ziaren zbóż.
 
W tym zestawieniu przedstawiamy tylko te modele, które producent rekomenduje do zbiorów kukurydzy, czyli tych, które będą przydatne w najbliższym okresie.
 
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!