| Autor: DRAMINSKI

Wilgotnościomierz do zbóż to korzyści przez cały rok

Dlaczego warto posiadać dokładny i dobrej jakości wilgotnościomierz do ziarna? Do czego się przyda i jakie możemy osiągnąć korzyści z posiadania takiego urządzenia? To kilka pytań z wielu, jakie powinniśmy sobie zadać decydując się na tester wilgotności do zboża.

Wilgotnościomierz do zbóż to korzyści przez cały rok
Zacznijmy od podstaw: czy warto? Dobitnych argumentów przemawiających za tym, że warto posiadać wilgotnościomierz do ziarna jest przynajmniej kilka.
 
Pięć argumentów przemawiających za inwestycją w dobry wilgotnościomierz do ziaren zbóż.
 
Pierwszy, podstawowy i chyba najistotniejszy to ten, że dobry tester wilgotności ziaren to przede wszystkim precyzja pomiaru. Najlepsze urządzenia na rynku potrafią idealnie wskazać optymalny czas zbioru.
 
Drugim argument to czysta ekonomia. Mając pewność co do jakości swoich plonów, monitorując ich wilgotność oraz temperaturę, oddasz do skupu zboże o optymalnych parametrach.
 
Trzeci argument jest ściśle powiązany z drugim. Finanse! Oddając do skupu zboże jak najwyższej jakości nie stracisz na potrąceniach i otrzymasz możliwie najkorzystniejszą cenę w skupie!
 
Czwarty argument, który powinien Ciebie przekonać do inwestycji w profesjonalny wilgotnościomierz do zboża w tym rzepaku, to fakt, że kontrolując swoje zapasy zapobiegniesz grzaniu się ziarna w silosach!
 
Będąc przy magazynowaniu ziaren zbóż od razu na myśl nasuwa się problem ryzyka występowania grzybów pleśniowych w partiach zboża. Kontrolując zapasy testerem wilgotności masz okazję zminimalizowania tego zagrożenia i odpowiednio wcześnie wszczęcia działań zapobiegawczych.
 
Wilgotnościomierz do ziarna, jakie mamy wybory?
 
Przeglądając ofertę urządzeń do mierzenia wilgotności ziaren od razu można dostrzec, że producenci oferują dwa typy mierników wilgotności:
  • stacjonarne – potrzebujące stabilnego podłoża aby dokonać pomiaru,
  • mobilne – dedykowane aby dokonywać pomiarów będąc w ruchu, w polu.
Ciekawym i rekomendowanym przez wielu użytkowników stacjonarnym wilgotnościomierzem do zbóż jest wysokiej klasy urządzenie marki DRAMIŃSKI o nazwie GMDM. Co je wyróżnia na tle innych? Z pewnością kapitalna funkcjonalność mierzenia gęstości ziaren. Wraz z perfekcyjnym wilgotnościomierzem dostajemy urządzenie, które jest w stanie zmierzyć nam wszystkie parametry na które kładziony jest nacisk w skupach zbóż! Minusów brak, tym bardziej, że wilgotnościomierz GMDM sprzedawany jest wraz z solidną i stabilną walizką na której można dokonywać pomiarów w polu!
 
Co się sprawdzi jako mobilny wilgotnościomierz do zbóż?
 
Na rynku jest kilka urządzeń, które rolnik może wykorzystać w polu do dokonania pomiarów wilgotności na podstawie których może dokonywać decyzji nie cierpiących zwłoki. Wyróżniającym się spośród wszystkich i najpopularniejszym jest TwistGrain pro firmy DRAMIŃSKI. Ten aparat dokonuje pomiarów z dokładnością do +/- 0,5%, jest bardzo łatwy w obsłudze i co jest bardzo istotne jest wykonany ze wzmocnionych materiałów, co sprawia, że wilgotnościomierz jest bardzo wytrzymały na zdarzenia losowe. Co ciekawe TwistGrain pro to również wysokiej jakości nakrętka dociskająca, która przeszła szereg testów zmęczeniowych i nie została pokonana nawet przez nacisk koła traktora! Dużym i bardzo praktycznym dodatkiem są opcjonalne sondy zewnętrzne różnej długości, dzięki którym za pomocą tego wilgotnościomierza możemy dokonać pomiarów temperatury gleby, ziarna w silosie, magazynie, kopcu czy na przyczepie a także zmagazynowanych zapasów słomy i siana.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!