Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wyniki finansowe Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska za I kwartał 2015 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska, dwa banki należące do międzynarodowej grupy BNP...

Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska, dwa banki należące do międzynarodowej grupy BNP Paribas, których połączenie zostało zakończone 30 kwietnia 2015 r., opublikowały wyniki finansowe za I kw. 2015 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Bank BGŻ BNP Paribas

Pierwszy kwartał bieżącego roku był ostatnim, za który oba banki opublikowały wyniki finansowe w formie oddzielnych raportów okresowych. Wyniki za pierwsze półrocze 2015 r. połączonego Banku BGŻ BNP Paribas będą już publikowane w formie jednego raportu okresowego.
 
- Pierwszy kwartał był okresem intensywnych przygotowań do fuzji prawnej Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska, która ostatecznie nastąpiła 30 kwietnia. Dzięki niej powstał nowy bank będący jedną z największych instytucji finansowych w Polsce – powiedział Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

- Pomimo niesprzyjających warunków rynkowych na początku bieżącego roku, Bank BGŻ i BNP Paribas Bank Polska umocniły pozycje rynkowe oraz zwiększyły sprzedaż w segmencie agro w przypadku pierwszego banku oraz w kredytach dla firm i kredytach gotówkowych w przypadku drugiego” – dodał Józef Wancer.

Wyniki Banku BGŻ

Wynik odsetkowy Banku BGŻ wyniósł w I kw. 2015 r. 253,7 mln zł wobec 270,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Marża odsetkowa netto wyniosła 2,5% wobec 3,0% przed rokiem. Na spadek marży i wyniku odsetkowego wpływ miała redukcja podstawowych stóp procentowych, która spowodowała spadek generowanych marż na kredytach gotówkowych i preferencyjnych.
 
Wynik z tytułu opłat i prowizji Banku BGŻ wyniósł w I kw. 2015 r. 71,9 mln zł wobec 72,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku (spadek o 1% r/r). Spadek ten w głównej mierze był efektem niższych prowizji z tytułu kart płatniczych (obniżka stawek interchange).

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl