| Autor: mikolaj

Wyniki finansowe Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska za I kwartał 2015 r.

Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska, dwa banki należące do międzynarodowej grupy BNP Paribas, których połączenie zostało zakończone 30 kwietnia 2015 r., opublikowały wyniki finansowe za I kw. 2015 r.

Wyniki finansowe Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska za I kwartał 2015 r.

Bank BGŻ BNP Paribas

Pierwszy kwartał bieżącego roku był ostatnim, za który oba banki opublikowały wyniki finansowe w formie oddzielnych raportów okresowych. Wyniki za pierwsze półrocze 2015 r. połączonego Banku BGŻ BNP Paribas będą już publikowane w formie jednego raportu okresowego.
 
- Pierwszy kwartał był okresem intensywnych przygotowań do fuzji prawnej Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska, która ostatecznie nastąpiła 30 kwietnia. Dzięki niej powstał nowy bank będący jedną z największych instytucji finansowych w Polsce – powiedział Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

- Pomimo niesprzyjających warunków rynkowych na początku bieżącego roku, Bank BGŻ i BNP Paribas Bank Polska umocniły pozycje rynkowe oraz zwiększyły sprzedaż w segmencie agro w przypadku pierwszego banku oraz w kredytach dla firm i kredytach gotówkowych w przypadku drugiego” – dodał Józef Wancer.

Wyniki Banku BGŻ

Wynik odsetkowy Banku BGŻ wyniósł w I kw. 2015 r. 253,7 mln zł wobec 270,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Marża odsetkowa netto wyniosła 2,5% wobec 3,0% przed rokiem. Na spadek marży i wyniku odsetkowego wpływ miała redukcja podstawowych stóp procentowych, która spowodowała spadek generowanych marż na kredytach gotówkowych i preferencyjnych.
 
Wynik z tytułu opłat i prowizji Banku BGŻ wyniósł w I kw. 2015 r. 71,9 mln zł wobec 72,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku (spadek o 1% r/r). Spadek ten w głównej mierze był efektem niższych prowizji z tytułu kart płatniczych (obniżka stawek interchange).

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!