Wypłata wsparcia z tytułu ONW przebiega zgodnie z planem

Zgodnie z założeniami Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja wypłaciła do końca grudnia ponad miliard złotych z tytułu dopłat ONW za 2011 r. Pieniądze te trafiły na konta bankowe blisko 590 tys. rolników. Pozostałe do wypłaty około 300 milionów zł. trafi do rolników na początku przyszłego roku.

Wypłata wsparcia z tytułu ONW przebiega zgodnie z planem

Do otrzymywania dopłaty ONW uprawnieni są rolnicy, którzy prowadzą działalność w niekorzystnych warunkach. Zaliczają się do nich gospodarujący na glebach słabej jakości,  w trudnych warunkach klimatycznych, a także wszyscy, dla których ukształtowanie terenu stwarza ograniczenia w prowadzeniu działalności rolniczej (np. na obszarach górskich i podgórskich). Gospodarowanie na takich terenach wymaga dodatkowych nakładów pracy i aby je zrekompensować wprowadzone zostały dopłaty ONW.  W Polsce ponad połowa gruntów użytkowanych rolniczo, kwalifikuje się do objęcia takim wsparciem.
 

W 2011 r. wnioski o wsparcie na prowadzenie działalności rolniczej na obszarach górskich i terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (dopłaty ONW) złożyło w ARiMR ponad 700 tys. rolników. Realizacja wypłat rozpoczęła się 17 października.
 

Departament Komunikacji Społecznej

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!