Debata nad reformą WPR po 2013 z udziałem przedstawicieli świata nauki i ekspertów

Z inicjatywy podjętej we Wrocławiu podczas Nieformalnej Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa przez ministra Marka Sawickiego, Przewodniczącego Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, przy współpracy z Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE Paolo de Castro oraz Komisarzem UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Daciana Ciolosa, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w dniu 19 grudnia br. odbędzie się trzecia już debata dotycząca reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Udział w niej wezmą przedstawiciele świata nauki i eksperci.

Debata nad reformą WPR po 2013 z udziałem przedstawicieli świata nauki i ekspertów

Debata stanowić będzie okazję do wymiany poglądów nad zaprezentowaną w października br. przez KE propozycją pakietu legislacyjnego WPR, a zaproponowane rozwiązania będą miały kluczowe znaczenie dla efektywnego wykorzystania potencjału rolnictwa i obszarów wiejskich w UE. Będą one także powodować określone skutki finansowe dla rolników w poszczególnych sektorach produkcji w całej UE. Celem cyklu debat jest otwarta dyskusja nad tą propozycją z przedstawicielami różnych środowisk rolniczych, aby wypracować takie mechanizmy w ramach WPR, które poprawią konkurencyjność europejskiego rolnictwa wobec nowych wyzwań i sprostają rosnącym potrzebom żywnościowym świata.
 

Pierwsza debata o charakterze politycznym odbyła się w dniu 7 listopada br. w PE, a udział w niej wzięło większość ministrów odpowiedzialnych za sprawy rolnictwa w UE, a druga z udziałem przedstawicieli organizacji rolniczych i NGOs miała miejsce 23 listopada br.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!