Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Debata nad reformą WPR po 2013 z udziałem przedstawicieli świata nauki i ekspertów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z inicjatywy podjętej we Wrocławiu podczas Nieformalnej Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i...

Z inicjatywy podjętej we Wrocławiu podczas Nieformalnej Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa przez ministra Marka Sawickiego, Przewodniczącego Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, przy współpracy z Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE Paolo de Castro oraz Komisarzem UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Daciana Ciolosa, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w dniu 19 grudnia br. odbędzie się trzecia już debata dotycząca reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Udział w niej wezmą przedstawiciele świata nauki i eksperci.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Debata stanowić będzie okazję do wymiany poglądów nad zaprezentowaną w października br. przez KE propozycją pakietu legislacyjnego WPR, a zaproponowane rozwiązania będą miały kluczowe znaczenie dla efektywnego wykorzystania potencjału rolnictwa i obszarów wiejskich w UE. Będą one także powodować określone skutki finansowe dla rolników w poszczególnych sektorach produkcji w całej UE. Celem cyklu debat jest otwarta dyskusja nad tą propozycją z przedstawicielami różnych środowisk rolniczych, aby wypracować takie mechanizmy w ramach WPR, które poprawią konkurencyjność europejskiego rolnictwa wobec nowych wyzwań i sprostają rosnącym potrzebom żywnościowym świata.
 

Pierwsza debata o charakterze politycznym odbyła się w dniu 7 listopada br. w PE, a udział w niej wzięło większość ministrów odpowiedzialnych za sprawy rolnictwa w UE, a druga z udziałem przedstawicieli organizacji rolniczych i NGOs miała miejsce 23 listopada br.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl