| Autor: redakcja1

Ceny zbóż w kraju

Według dzisiejszego raportu MRiRW w tygodniu 13-19 kwietnia 2020 wzrosły ceny średnie krajowe siedmiu z dziesięciu monitorowanych zbóż.

Ceny zbóż w kraju
Do, będącej w mniejszości, grupy taniejących zbóż (średnio w kraju) należała pszenica i owies konsumpcyjny. Cena średnia pszenicy konsumpcyjnej  spadła do 800 zł/t (-15 zł/t). W ujęciu regionalnym ceny średnie tego zboża wahały się od 790 zł/t - makroregion południowy, do 809 zł/t - makroregion centralno-wschodni. Za ziarno paszowe pszenicy płacono średnio w kraju 794 zł/t, w porównaniu do 820 zł/t - tydzień wcześniej. Ceny średnie w makroregionach pozostawały w przedziale od  762 zł/t - makroregion centralno-wschodni, do 808 zł/t - makroregion północno-zachodni.
W skupie dominowała pszenica, ale jej udział spadł z 76%, do tylko 56%. Mocno wzrosły zakupy kukurydzy (z 7% do 16%). Cena średnia krajowa wzrosła śladem rosnącego popytu z 692 zł/t, do 713 zł/t.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!