| Autor: redakcja1

Dalszy spadek cen kukurydzy

W listopadzie br. na światowych giełdach kukurydza dalej w trendzie bocznym.

Dalszy spadek cen kukurydzy
W listopadzie tego roku ceny kukurydzy na giełdzie w Chicago ponownie zmalały. Wysoka podaż kukurydzy na rynku amerykańskim w związku z bardzo wysokimi zbiorami tego ziarna, słabe tempo wywozu amerykańskiej kukurydzy w obecnym sezonie, a także oczekiwane wysokie zbiory kukurydzy w krajach Ameryki Południowej w I połowie 2018 roku, co będzie osłabiać zapotrzebowanie na amerykańską kukurydzę w późniejszej części sezonu, wpłynęły na dalszą korektę cen tego zboża za oceanem.
 
W końcu listopada br., cena kukurydzy w kontrakcie na grudzień 2017 na giełdzie w Chicago wyniosła 134,48 USD/t i była o 1,2% mniejsza od ceny tego zboża na początku miesiąca. Natomiast, cena kukurydzy w kontrakcie marcowym 2018 wyniosła 139,99 USD/t i była o 1,1% niższa.
 
Z kolei, w listopadzie br. ceny kukurydzy na giełdzie EURONEXT-MATIF także osłabły, głównie w reakcji na notowaną zniżkę cen tego zboża za oceanem, a także malejące ceny pszenicy na giełdach światowych. W końcu listopada br., cena kukurydzy w kontrakcie na styczeń 2018 na giełdzie w Paryżu wyniosła 154,25 euro/t i była o 2,8% mniejsza w porównaniu do ceny tego zboża pod koniec poprzedniego miesiąca. Natomiast cena kukurydzy w kontrakcie marcowym 2018 wyniosła 159,00 euro/t i również była o 2,8% niższa.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!