| Autor: mikolaj

Eksport pszenicy z UE wspiera jej ceny

Wzmożony eksport pszenicy miękkiej do Iranu, Egiptu i Maroko jest czynnikiem wpływającym wspierająco na ceny tego gatunku w Unii Europejskiej – oceniła wiodąca niemiecka firma handlowa Toepfer International.

Eksport pszenicy z UE wspiera jej ceny
Według prognoz, w grudniu br. głównymi odbiorcami unijnej pszenicy będą w dalszym ciągu trzy kraje położone w północnej części Afryki i na bliskim Wschodzie, tj. Maroko, Egipt  oraz  Iran. Co prawda tempo francuskiego eksportu jest stosunkowo wolne, jednak oczekiwany popyt na pszenicę ze strony Egiptu na początku przyszłego roku powinien być nadal wsparciem dla notowań francuskiego ziarna.

Dostawy pszenicy z krajów basenu Morza Czarnego – Rosja i Ukraina – w dalszym ciągu się zmniejszają, wzmożony jest natomiast eksport kukurydzy na cele paszowe od tych dostawców. W okresie przynajmniej do końca stycznia 2014 r. nie spodziewane jest zapotrzebowanie na pszenicę paszową ze strony Włoch i Hiszpanii - podaje FAMMU/FAPA.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!