| Autor: redakcja1

IGC podnosi prognozy zbiorów zbóż

Pod koniec maja br. Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) skorygowała w górę prognozowaną produkcję zbóż w skali światowej – z wcześniejszych 1 947 mln ton do 1 968 mln ton – podaje FAMMU/FAPA.

IGC podnosi prognozy zbiorów zbóż

Oznacza to jednak poziom globalnych zbiorów o 2% poniżej wyniku z kończącego się sezonu. Szacowane zapasy na koniec sezonu 2015/2016 zostały podniesione z 415 mln ton do 426 mln ton. Taki poziom zapasów oznacza wprawdzie zniżkę w odniesieniu do stanu początkowego, niemniej jednak będzie to poziom o 12% przekraczający przeciętną z ostatnich pięciu sezonów.

 

IGC zwiększyło prognozowane zbiory pszenicy do 715 mln ton i kukurydzy do 961 mln ton, przy czym w obu przypadkach o 10 mln ton w porównaniu z kwietniowym raportem. Ponadto warto odnotować oczekiwaną 3% zniżkę handlu zbożem oraz wzrost przewidywanych zapasów soi na koniec sezonu 2015/2016 o 9% do 52 mln ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!