| Autor: redakcja1

Kontyngenty taryfowe dla Ukrainy

Rozporządzeniem Wykonawczym KE nr. 416/2014 z dnia 23 kwietnia 2014 r. Komisja otworzyła unijne kontyngenty taryfowe na import niektórych zbóż pochodzących z Ukrainy i ustaliła zarządzanie tymi wolumenami – podaje FAMMU/FAPA.

Kontyngenty taryfowe dla Ukrainy
Następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE, rozporządzenie weszło w życie. Natomiast w dniu 16 kwietnia br. ukazało się Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE ) nr. 374/2014 w sprawie zmniejszenia lub zawieszenia ceł na towary pochodzące z Ukrainy - dotyczące m.in. zbóż i produktów ich przerobu.
 
Tym samym UE formalnie otworzyła bezcłowe wolumeny taryfowe w zakupie ziarna zbóż i produktów ich przerobu z Ukrainy. Obowiązują one do dnia 31 października 2014 roku.
 
Preferencyjne kontyngenty dla Ukrainy obejmują zatem 950 tys. ton pszenicy zwyczajnej łącznie mąką, kaszą i granulkami, 250 tys. ton jęczmienia z mąka i granulkami oraz 400 tys. ton kukurydzy, w tym również mąka, kasze, mączki, granulki i przetworzone ziarno kukurydzy.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!