| Autor: mikolaj

Nowe odmiany zbóż ozimych w Krajowym Rejestrze

W minionym tygodniu w siedzibie Centralnego Ośrodka w Słupi Wielkiej doszło do trzeciego posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych w kadencji 2013-2016. W trakcie posiedzenia Komisja postanowiła o wpisaniu do krajowego rejestru dwudziestu nowych odmian zbóż ozimych.

Nowe odmiany zbóż ozimych w Krajowym Rejestrze

Posiedzenie poprzedzone zostało spotkaniem członków Komisji z przedstawicielami jednostek zgłaszających odmiany i zaproszonymi użytkownikami odmian roślin zbożowych, na którym mieli możliwość przedstawienia swoich uwag oraz dodatkowych informacji i argumentów w odniesieniu do odmian zbóż ozimych, będących przedmiotem opiniowania przez Komisję. Na spotkaniu przedstawiono również najistotniejsze zmiany w zakresie badań urzędowych roślin zbożowych do celów rejestracji odmian.

W trakcie właściwego posiedzenia Komisja m.in. pozytywnie zaopiniowała wpisanie do krajowego rejestru dwadzieścia nowych odmian zbóż ozimych.

Po posiedzeniu Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych, Dyrektor COBORU wydał m.in. postanowienie o zamiarze wpisania do Krajowego Rejestru czterech odmian:

Jęczmień ozimy
- SU Vireni (d. AC 03/248/15) - odmiana dwurzędowa typu pastewnego; zgłaszający: Saaten-Union Polska sp. z o.o.
   
Żyto ozime
- Brandie (d. DIE DH 246) - odmiana mieszańcowa; zgłaszający: Monsanto Polska sp. z o.o.
- SU Performer (d. HYH257) - odmiana mieszańcowa; zgłaszający: Saaten-Union Polska sp. z o.o.
- KWS Bono (d. KWS-H119) - odmiana mieszańcowa; zgłaszający: KWS Lochow Polska sp. z o.o.


Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!