| Autor: redakcja1

Przetwórstwo spożywcze zbóż

Przemysłowe przemiały zbóż w lipcu 2018 r., minimalnie się obniżyły.

Przetwórstwo spożywcze zbóż
Zmniejszyła się produkcja mąk, makaronów i poprzemysłowych mieszanek dla zwierząt. Wzrost produkcji zaobserwowano względem mąk żytnich i pieczywa świeżego.
 
W sierpniu 2018 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem, sporo zwiększyły się ceny producenta mąki poznańskiej oraz kaszy jęczmiennej, a ceny pieczywa pozostały niezmienne.
 
Ceny detaliczne większości tych produktów były większe o 0,3-0,4%, z wyjątkiem kaszy jęczmiennej, która odnotowała spadek o 0,4%. W odniesieniu do sierpnia 2017 r. poziom cen był wyższy od 2 do 7%. Tańsza był jedynie kasza jęczmienna o 10%.
 
Na rynku pasz dla zwierząt gospodarskich, w sierpniu 2018 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca, nastąpił nieznaczny spadek cen mieszanek dla trzody chlewnej od 0,2 do 1%, a ceny pozostałych asortymentów zwiększyły się o 0,1-1,5%. W porównaniu z sierpniem 2017 r. wszystkie pasze kosztowały więcej, w tym najbardziej podrożały mieszanki dla bydła dorosłego i loch odpowiednio o 5,6 i 4,6%.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!