Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Święto Ziarna - sezon czas zacząć!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Już w najbliższą niedzielę, 11 marca 2014 roku, w Lisich Kątach niedaleko Grudziądza, na...

Już w najbliższą niedzielę, 11 marca 2014 roku, w Lisich Kątach niedaleko Grudziądza, na terenie Lotniska Aeroklubu Nadwiślańskiego, odbędzie się Święto Ziarna - jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników smacznego, krajowego jedzenia.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Święto Ziarna, które odbędzie się już w ten weekend zainauguruje tegoroczne obchody promocyjnych imprez żywnościowych, organizowanych corocznie przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izbę Gospodarczą.
 
Podczas obchodów Święta Ziarna tradycyjnie już szeroki wachlarz produktów pochodzących z przemiału zbóż i nie tylko, zaprezentuje kilkudziesięciu regionalnych wystawców. Wśród nich znajdą się producenci mąki, pieczywa, makaronów, materiału siewnego, paszy, wędlin oraz wielu innych.
 
Przygotowane potrawy z ziarna zbóż, takie jak: świeże bochenki chleba, kluseczki, makarony oraz inne potrawy mączne na ciepło będzie można nie tylko podziwiać, ale także skosztować. W programie przewidziane zostały bowiem liczne degustacje.
 
Lisie Kąty w tę niedzielę staną się także centrum rozrywki dla całych rodzin. Dorosłych bawić będą pokazy kulinarne takich fachowców jak: Paweł Sulski i Paweł Wiśniewski oraz konkursy kulinarne. Natomiast najmłodsi będą mogli wziąć udział w przegotowanym spektaklu pt. "Jaś i Małgosia”.
 
O oprawę muzyczną imprezy zadba gwiazda wieczoru: Gienek Loska Band. 
 
Na święto to już dziś zapraszają organizatorzy, czyli KZGPR-IG przy współpracy z Młynem Szczepańskim oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi sprawującym patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Do udziału zachęca także Redakcja Gospodarz.pl, która objęła patronat medialny nad imprezą.

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyć plakat wraz ze szczegółowym programem święta...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne

  W okresie styczeń-luty br. nie zmieniły się miesięczne koszty paszowe w chowie kurcząt rzeźnych.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl