| Autor: redakcja6

Święto Ziarna - sezon czas zacząć!

Już w najbliższą niedzielę, 11 marca 2014 roku, w Lisich Kątach niedaleko Grudziądza, na terenie Lotniska Aeroklubu Nadwiślańskiego, odbędzie się Święto Ziarna - jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników smacznego, krajowego jedzenia.

Święto Ziarna - sezon czas zacząć!
Święto Ziarna, które odbędzie się już w ten weekend zainauguruje tegoroczne obchody promocyjnych imprez żywnościowych, organizowanych corocznie przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izbę Gospodarczą.
 
Podczas obchodów Święta Ziarna tradycyjnie już szeroki wachlarz produktów pochodzących z przemiału zbóż i nie tylko, zaprezentuje kilkudziesięciu regionalnych wystawców. Wśród nich znajdą się producenci mąki, pieczywa, makaronów, materiału siewnego, paszy, wędlin oraz wielu innych.
 
Przygotowane potrawy z ziarna zbóż, takie jak: świeże bochenki chleba, kluseczki, makarony oraz inne potrawy mączne na ciepło będzie można nie tylko podziwiać, ale także skosztować. W programie przewidziane zostały bowiem liczne degustacje.
 
Lisie Kąty w tę niedzielę staną się także centrum rozrywki dla całych rodzin. Dorosłych bawić będą pokazy kulinarne takich fachowców jak: Paweł Sulski i Paweł Wiśniewski oraz konkursy kulinarne. Natomiast najmłodsi będą mogli wziąć udział w przegotowanym spektaklu pt. "Jaś i Małgosia”.
 
O oprawę muzyczną imprezy zadba gwiazda wieczoru: Gienek Loska Band. 
 
Na święto to już dziś zapraszają organizatorzy, czyli KZGPR-IG przy współpracy z Młynem Szczepańskim oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi sprawującym patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Do udziału zachęca także Redakcja Gospodarz.pl, która objęła patronat medialny nad imprezą.

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyć plakat wraz ze szczegółowym programem święta...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!