| Autor: kkj6

W najbliższym czasie ceny zbóż będą dalej rosły

Według ekspertów, w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy krajowe ceny zbóż będą miały lekką tendencję wzrostową jeśli nie pojawią się anomalia pogodowe.

W najbliższym czasie ceny zbóż będą dalej rosły


Ceny polskich zbóż podążały za tymi obowiązującymi na rynku światowym. Niemniej jednak niezwykle duży wpływ na krajowe ceny miał wzmożony import ze strony niemieckiej. To właśnie z tego powodu ceny utrzymują się na obecnym poziomie, szczególnie świetnie to widać w północno-zachodniej Polsce.

Z kolei w przypadku południowo-wschodniej części kraju tak silne oddziaływanie na ceny wywarły głównie kraje członkowskie z Europy Południowej oraz Centralnej jak Węgry, Słowacja i Rumunia.

Poza tym dał się zauważyć niesłabnący popyt na pszenicę o wysokiej jakości, której to ceny przy zbyt małym tegorocznym zbiorze może spowodować utrzymanie się cen na obecnym poziomie.

Jak prognozują eksperci, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki do końca tego roku gospodarczego ceny w punktach skupu zbóż będą stosunkowo stałe, ale zdecydowanie wyższe niż te w zeszłym roku.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!