Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Warunki pogodowe sprzyjają siewom ozimin w Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Korzystne warunki pogodowe w Rosji zaobserwowane tej jesieni sprzyjają zasiewom zbóż ozimych,...

Korzystne warunki pogodowe w Rosji zaobserwowane tej jesieni sprzyjają zasiewom zbóż ozimych, co daje nadzieję na ponowny urodzaj w 2017 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rosyjscy rolnicy zamierzają zwiększyć areał zbóż ozimych o 6% w ujęciu rok do roku do 17,35 mln ha – informuje Ministerstwo Rolnictwa kraju. Do tej pory oziminami obsiano 11,1 mln ha, co stanowi 64% łącznej planowanej powierzchni upraw odmian ozimych. Co prawda w okresie ostatnich dziesięciu dniu w rejonach położonych na południu Rosji wystąpiły opady deszczu powodujące opóźnienia prac polowych, aczkolwiek nie miały one negatywnych skutków, a dodatkowo pozytywnie wpłynęły na wilgotność gleb – podały do wiadomości rosyjskie służby meteorologiczne Hydrometrcentre. Przypuszcza się, że na południu kraju siewy ozimin powinny zostać zakończone w okresie najbliższego miesiąca.

 

W ubiegłym roku rolnicy obsiali zbożami ozimymi mniejszy areał niż planowanym w bieżącym roku - prognozowany na 16,3 mln ha - co było spowodowane jesienną suszą występującą w niektórych rejonach kraju. Natomiast dzięki łagodnej zimie, a także obfitym wiosennym opadom możliwe było zwiększenie areału zbóż jarych.

 

FAMMU/FAPA podaje, że tegoroczne zbiory zbóż w Rosji są wyjątkowo wysokie. Jak dotąd zebrano 109,2 mln ton ziarna w wadze przed czyszczeniem i suszeniem z 88% powierzchni przeznaczonej pod uprawy zbożowe. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl