| Autor: redakcja1

Zawieszenie strajków związkowców w Argentynie

Wznowiono wysyłkę zbóż z terminali w Rosario, którą zablokowano w zeszłym tygodniu przez strajki obsługi portów – informuje FAMMU/FAPA.

Zawieszenie strajków związkowców w Argentynie
Związkowcy zdecydowali się na zawieszenie akcji strajkowej. Pomimo prowadzonych rozmów strajkujący w dalszym ciągu grożą wznowieniem protestów i blokadą portów. Tym bardziej, że takie działania są bardzo charakterystyczne dla Argentyny, która boryka się z problemem gigantycznej inflacji.
 
Kraj ten jest liderem w globalnym eksporcie soi oraz jednym z czołowych dostawców kukurydzy. Jeżeli więc akcje protestacyjne zostałyby wznowione, to paraliż wysyłki w tak newralgicznym okresie mógłby pociągnąć za sobą negatywne konsekwencje dla całego światowego rynku zbóż.
 
Jednakże z drugiej strony sytuacja ta uderzyłaby w finanse publiczne kraju, które są zasilane z podatków eksportowych nakładanych przy wywozie soi i produktów jej przerobu na czym jeszcze bardziej ucierpieliby obywatele tego państwa. Jak na razie wszystko wskazuje na stabilizowanie się sytuacji.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!