| Autor: kkj6

Australia – Branża mleczarska boryka się ze skutkami powodzi

Jak wykazują dane, łączne straty poniesione przez wytwórców mleka z Queensland przekraczają kwotę 50 mln AUD.

Australia – Branża mleczarska boryka się ze skutkami powodzi

Najgorzej mają gospodarstwa, które znajdują się w centralnej oraz południowo-wschodniej części tego regionu. Co więcej, otóż powyżej 60 gospodarstw zostało całkowicie „odciętych od świata”. Niestety taka sytuacja sprawiła niezwykłe utrudnienia w komunikacji między odbiorcami tego surowca, a przetwórniami.

To właśnie z powodu uszkodzonych przez żywioł wodę cysterny nie mogły dotrzeć i nie dojadą w dalszym ciągu na przełomie kilku najbliższych dni do setek gospodarstw narażając je na kolejne straty.

Według ekspertów skutki powodzi w branży mleczarskiej będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Jednakże wielkości ich wielkości nie można jeszcze oszacować, gdyż na to jest jeszcze za wcześnie.

Dlatego też, aby pomóc poszkodowanym producentom został przygotowany specjalny program mający na celu wsparcie finansowe firmom, ucierpiały w wyniku powodzi. Ponadto rolnicy ze wszystkich obszarów dotkniętych klęską żywiołowa obecnie ubiegają się o kredyty na ulgowych warunkach oraz o dotacje dla powodzian.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!