| Autor: redakcja6

Będzie ogrodzenie na granicy między Litwą a Białorusią

Jak podała FAMMU/FAPA, władze litewskie zatwierdziły budżet w wysokości 1,9 mln LTL, tj, Około 600 tys. euro., na budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią.

Będzie ogrodzenie na granicy między Litwą a Białorusią
Ogrodzenie, które powstanie na granicy między Litwą a Białorusią ma na celu zabezpieczenie przed afrykańskim pomorem świń (ASF).
 
Pomysł budowy powstał już w połowie ubiegłego roku. Wówczas projekt został odrzucony ze względu na brak środków oraz odmowę Komisji Europejskiej jego dofinansowania.
 
Zdaniem władz litewskich, ogrodzenie zabezpieczy przed migracją dzików oraz przenoszeniem wirusa afrykańskiego pomoru świń i będzie rozciągnięte na długości 678 km.
 
Początkowo ogrodzenie powstanie na obszarze najbardziej zagrożonym, natomiast z czasem zostanie rozbudowane wzdłuż całej granicy litewsko-białoruskiej, w miarę dostępności środków finansowych. Litwa wystąpiła bowiem ponownie do Unii Europejskiej o dofinansowanie projektu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!