| Autor: kkj6

Chiny – Większe zbiory pszenicy

Jak wiadomo, największym producentem pszenicy są właśnie Chiny. Otóż, co jest niezwykle ważne, warunki pogodowe w rejonach upraw tego zboża znacznie się poprawiły przez co wolumen importu nie będzie musiał być aż tak bardzo zwiększony.

Chiny – Większe zbiory pszenicy


W ubiegłym roku cena za pszenicę zwiększyła się o blisko 73 procent, przez co 14 lutego za buszel, czyli około 35 decymetrów sześciennych należało zapłacić 9,1675 dolarów. Co ciekawe, jest ona najwyższa od 2008 roku.


Niewątpliwie duży wpływ miały obawy związane z największą od 60 lat suszą, która może zmniejszyć plony zimowe, co przyczyni się do zużycia zapasów.


W związku z tym, państwo to 17 marca tego roku nabyło prawie 116 tysięcy ton tego zboża od Stanów Zjednoczonych. To także największy tygodniowy zakup od lipca 2005 roku.


Niemniej jednak, letnie zbiory mogą być bardziej obfite niż w roku poprzednim i przekroczyć przeciętną z ostatnich 5 lat. Wszystko to przez ustawiczne nawadnianie pól i deszcze, które zmniejszyły skutki suszy.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!