| Autor: kkj6

Jak będzie wyglądać handel w nadchodzącej dekadzie?

To będzie czas dużych zmian. Sieci spożywcze i sklepy firmowe będą musiały zmienić sposoby zwiększenia sprzedaży i otworzyć się na zupełnie nowe orientalne rynki.

Jak będzie wyglądać handel w nadchodzącej dekadzie?

Do roku 2020 wiele polskich marek będzie już sprawnie rozwijać działalność na rynkach, które były kompletnie niedostępne lub nie opłacała się działalność.


Za kilka lat w krajach rozwijających się, zdecydowanie więcej ludzi będzie przynależało do tzw. klasy średniej i w związku z tym ich zapotrzebowania wzrosną. Dlatego też taki rynek zbytu, jak Meksyk, Turcja, Rosja, Brazylia, Indonezja i oczywiście Chiny będą najbardziej obleganymi krajami.


Co więcej, otóż społeczeństwo jest coraz bardziej świadome stosowanego przez firmy marketingu, a to oznacza coraz trudniejsze dotarcie do klienta.


Nic w tym dziwnego, skoro konsument chce samodzielnie dokonywać wyboru odpowiadającego jego potrzebom produktu. W tej dekadzie będą obowiązywały tendencje wzrostowe cen. W związku z tym klient będzie zdecydowanie bardziej zwracał uwagę na cenę.


Eksperci podkreślają, że w kolejnych latach zmiany klimatyczne mogą przyczynić się do spadku ilości i jakości upraw, a to wpłynie na zwiększenie się cen.
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!