| Autor: kkj6

Katastrofy naturalne mogą spowodować liczne starty gospodarcze

Katastrofy naturalne mogą znacznie wpłynąć na kondycję światowej gospodarki. W związku z zaistniałym ryzykiem, może ona się zmniejszyć nawet o ponad 1,5 biliona dolarów.

Katastrofy naturalne mogą spowodować liczne starty gospodarcze

Raport na ten temat został wydany z okazji trzeciej konferencji ONZ, na której omówiono kwestię zneutralizowania ryzyka związanego z tym zagadnieniem. Rozpoczęła się ona we wtorek w Genewie.


W ciągu ostatnich 40 lat zagrożenie katastrofami zwiększyło się aż trzykrotnie, bo z 525,7 mld dol. do 1580 mld. dol.


Na przełomie ostatnich 30 lat, ryzyko utraty dóbr ekonomicznych spowodowanych powodziami i podtopieniami w krajach bardziej rozwiniętych wzrosło o średnio 160 procent. Prawdopodobne szkody wyrządzone przez cyklony zwiększyły się aż o 262 procent.


Największemu zagrożeniu podlegają jednak kraje o niskim i średnim poziomie dochodów. Na ich niekorzyść wpływa również gwałtowny rozwój infrastruktury znacząco je osłabiając.


Zaistniała sytuacja zmusza ekspertów z ONZ aby przygotowali świat na niespodziewane zdarzenia i katastrofy. Zmiany klimatyczne są coraz bardziej odczuwalne i będą występowały teraz coraz częściej.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!